آنچه شما نیاز دارید در مورد مهندسی ژنتیک محصولات بدانید

در جدیدترین گزارش منتشر شده مورخ دوم ژانویه 2016 در سرویس بین‌المللی دستیابی و استفاده از بیوتکنولوژی کشاورزی آمده است: برای هزاران سال؛ انسان اصلاح ژنتیک گیاهان و حیوانات را از طریق انتخاب، پرورش و اهلی‌کردن انجام داده است. قبل از سال 1970، انتخاب محصول در درجه اول با گزینش دانه از بهترین محصولات کشت‌شده برای کاشت سال بعد انجام می‌شد که در نهایت باعث تولید …


برگزاری مسابقه بهترین تعریف از ایمنی زیستی و مهندسی ژنتیک توسط انجمن ایمنی زیستی

نشست «مهندسی ژنتیک و محصولات تراریخته در خدمت محیط زیست، امنیت غذایی و سلامت انسان» در روز سی دی 94 در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری با حمایت انجمن ایمنی زیستی ایران برگزار شد. در این نشست ضمن برگزاری سخنرانی‎هایی با حضور مشاور معاون رئیس جمهور، دکتر کلانتری، رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، دکتر خوش خلق سیما، رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران، دکتر قره‎یاضی، و جمعی از پژوهشگران حوزه بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک مسابقه‎ای با موضوع ایمنی زیستی و مهندسی ژنتیک برگزار شد. شرکت کنندگان در این مسابقه ضمن ارایه بهترین تعریف از ایمنی زیستی به ارائه مطالبی که گردآوری کرده بودند پرداختند.

در پایان از مهندس فاطمه فرشاد و مهندس بنفشه درویش روحانی با ارائه تقدیرنامه و کارت هدیه به مبلغ 250000 تومان، به عنوان نفرات برتر این مسابقه تقدیر شد.


مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.