رئیس انستیتو پاستور در ملاقات اعضای هیئت مدیره انجمن ایمنی زیستی: همکاری برای اجرای قانون ایمنی زیستی

در این ملاقات که به منظور معرفی فعالیت‌های انجمن ایمنی زیستی و درخواست همکاری انستیتو پاستور برای برگزاری سومین همایش ایمنی زیستی صورت گرفت، آقایان دکتر قانعی رئیس انستیتو پاستور و دکتر کیوانی مدیر کل دفترتوسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و خانم‌ها دکتر خوش‌خلق‌سیما و مهندس مختاری اعضای هیئت مدیره انجمن ایمنی زیستی حضور داشتند.

در این ملاقات که به منظور معرفی فعالیت‌های انجمن ایمنی زیستی و درخواست همکاری انستیتو پاستور برای برگزاری سومین همایش ایمنی زیستی صورت گرفت، آقایان دکتر قانعی رئیس انستیتو پاستور و دکتر کیوانی مدیر کل دفترتوسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و خانم‌ها دکتر خوش‌خلق‌سیما و مهندس مختاری اعضای هیئت مدیره انجمن ایمنی زیستی حضور داشتند. خانم دکتر خوش‌خلق‌سیما با تشریح مأموریت‌ها و اهداف انجمن به ذکر این نکته پرداختند که با توجه به اینکه ایمنی زیستی یک مقوله بین رشته‌ای است که همه متخصصین علوم زیستی، کشاورزی، پزشکی و بخصوص بیوتکنولوژی به آن نیاز دارند و در دروس تمام رشته‌های مرتبط تدریس می‌شود، ولی هیچگاه بصورت یک درس یا رشته مستقل به آن نگاه نشده است، حضور و همکاری همه متخصصین و دست‌اندرکاران رشته‌های مذکور در آن ضروری است. همایش ایمنی زیستی یک گردهمایی جامع است که هر سه سال یک‌بار با حضور متخصصین علوم زیستی و بیوتکنولوژی در همه زمینه‌ها برگزار شده و هدف آن ارائه نظرات و دستاوردهای محققین رشته‌های مربوطه در زمینه ایمنی زیستی است.  
آقای دکتر قانعی با تأکید بر ضرورت برگزاری این همایش، خاطر نشان کردند که این همایش باید منجر به تشکیل یک کمیته متخصصین ایمنی زیستی شود که در مورد اجرایی شدن قانون ایمنی زیستی که مهمترین مسئله این حوزه است، فعالیت نمایند و هر سال آیین‌نامه‌ها را به‌روز کنند. ایشان همچنین به نقش مهم این همایش در تدوین سند اجرایی جامع ایمنی زیستی تأکید نموده و پیشنهاد برگزاری کارگاهی با هدف گردآوری ظرفیت‌هاو برنامه‌های نهادهای مختلف کشور بخصوص وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی در قانون به‌عنوان مراجع مسئول شناخته شده‌اند، را دادند و از همکاری و حضور اعضای هیئت علمی این انستیتو در کمیته‌های علمی و اجرایی همایش استقبال کردند.
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.