انتخاب نمایندگان گروه‌های مختلف انجمن‌های علمی برای ارتباط با مجلس شورای اسلامی

در برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نسبت به مشارکت انجمن‌ها در تصمیم‌سازی و مدیریت کشور تاکید شده است. در این خصوص سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیر‌دولتی ایران به‌‌ منظور نهادینه کردن نقش مشورتی…Normal
0
false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA

MicrosoftInternetExplorer4

در برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نسبت به مشارکت انجمن‌ها در تصمیم‌سازی و مدیریت کشور تاکید شده است. در این خصوص سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیر‌دولتی ایران به‌‌ منظور نهادینه کردن نقش مشورتی سازمان‌های مردم نهاد در پی‌ریزی سیاست‌‌های کلان کشور، تفاهم‌نامه‌‌ای را با معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی منعقد کرده و موظف شده است، ضمن ارسال طرح‌ها و لوایح مطروحه به تشکل‌های تخصصی، دیدگاه‌ها و نظرات آن‌‌‌ها در این خصوص را دریافت و در اختیار مجلس قرار دهد.

در این راستا و در جهت تثبیت جایگاه انجمن‌های علمی کشور در کانون‌‌های مشورتی نظام، شورای انجمن‌‌های علمی کشور جلساتی را جهت انتخاب نماینده‌ای از هر گروه تخصصی انجمن‌‌های علمی جهت شرکت در جلسات مشورتی مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر زهره الهیان و روسای انجمن‌های علمی در نیمه دوم فروردین ماه سال 1391 برگزار کرد. در این جلسات ضمن تقدیر از این حرکت و با ابراز امیدواری به استمرار آن و تاثیر گذاری انجمن‌های علمی بر سیاست ها و قوانین کشور نسبت به برگزاری انتخابات اقدام و نمایندگان گروه‌های تخصصی انجمن‌های علمی به شرح زیر معرفی شدند.

دکتر پارسیان رئیس انجمن آمار به‌عنوان نماینده انجمن‌های علوم پایه

دکتر بهزاد قره‌یاضی رئیس انجمن ایمنی زیستی به‌عنوان نماینده‌ی انجمن‌های بین‌ رشته‌ای

مهندس کثیریها به‌عنوان نماینده انجمن‌های گروه فنی و مهندسی

دکتر وفایی به‌عنوان نماینده انجمن‌های گروه علوم انسانی

دکتر تلوری نماینده انجمنهای گروه کشاورزی

 

تهیه و تنظیم: سمیرا کهک

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.