به وعده دکتر روحانی در مورد استفاده از زنان در حوزه بیوتکنولوژی جامه عمل بپوشانید!

تهیه و تنظیم: نغمه عبیری- استفاده بهینه از توانمندی‌های زنان در حوزه‌های مختلف از جمله وعده‌های دکتر روحانی در حین فعالیت‌های انتخاباتی بوده است. انجمن‌های علمی که مطالبات رئیس محترم جمهور در موارد مختلف از جمله این موضوع را پیگیری می‌کنند جلسات متعددی با مسئولان بلند پایه دولت از جمله سرکار خانم مولاوردی ..

استفاده بهینه از توانمندی‌های زنان در حوزه‌های مختلف از جمله وعده‌های دکتر روحانی در حین فعالیت‌های انتخاباتی بوده است. انجمن‌های علمی که مطالبات رئیس محترم جمهور در موارد مختلف از جمله این موضوع را پیگیری می‌کنند جلسات متعددی با مسئولان بلند پایه دولت از جمله سرکار خانم مولاوردی مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده داشته‌اند. کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز طی جلسات متعدد اقدام به تهیه و تنظیم نظام نامه‌ای به عنوان کانال ارتباطی انجمن‌های علمی با دولت کرده است. کارگروه ویژه نظام نامه در تاریخ 30 آذر ماه جلسه‌ای را با خانم مولاوردی برگزار کرد.

از پیشنهادات و موضوعات مطرح شده در این جلسه نقش مطالبه‌گری انجمن‌های علمی، پیشنهاد استفاده از بدنه کارشناسی بیش از 300 نفر از بانوان متخصص و زبده عضو هیأت مدیره انجمن‌های علمی و همچنین تبدیل نظام نامه به یک التزام قانونی بود.

خانم مهندس مولاوردی کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل پیش از این نیز در جلسه‌ای که به طور جداگانه با روسای انجمن‌های علمی ایمنی زیستی و بیوتکنولوژی ایران داشتند از همکاری انجمن‌های علمی با حوزه معاونت امور زنان استقبال کرده و ابراز امیدواری کردند که در دولت تدبیر و امید از همه اقشار بانوان در جامعه حمایت صورت گیرد نه اینکه حمایت به صورت خاص بر روی گروهی از بانوان که در امور اجتماعی نقش کمتری دارند متمرکز شود.

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ضمن حمایت از پیشنهادهای خانم مولاوردی بر استفاده بیش از پیش زنان دانشمند و فرهیخته کشورمان در حوزه های بیوتکنولوژی، مهندسی ژنتیک و ایمنی زیستی تاکید کرده هشدار می‌دهد که تا کنون حتی یک مورد از انتصابات در حوزه‌های علم و فناوری و موضوعات تخصصی ایمنی زیستی و بیوتکنولوژی از بین زنان نبوده است.

تهیه و تنظیم: نغمه عبیری

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.