دکتر زمانی: در سال‌های اخیر فرصت‌های زیادی را در حوزه بیوتکنولوژی از دست داده‌ایم/ دولت گذشته بیشترین پول را داشت اما دیدیم که وضعیت چگونه بود.

امروز در مراسم معارفه رئیس جدید پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری دکتر محمدرضا زمانی رئیس جدید پژوهشگاه در سخنرانی خود بر توجه به قانونگرایی٬ عقلانیت و شایسته سالاری و همچنین بر رعایت اخلاق در روابط متقابل مدیریت و اعضای هیئت علمی تاکید کرد. وی از کلیه پرسنل و اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه برای تجزیه و تحلیل وضعیت موجود بر اساس واقعیت …

امروز در مراسم معارفه رئیس جدید پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری دکتر محمدرضا زمانی رئیس جدید پژوهشگاه در سخنرانی خود بر توجه به قانونگرایی٬ عقلانیت و شایسته سالاری و همچنین بر رعایت اخلاق در روابط متقابل مدیریت و اعضای هیئت علمی تاکید کرد. وی از کلیه پرسنل و اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه برای تجزیه و تحلیل وضعیت موجود بر اساس واقعیت طلب فرصت کرد و گفت که در جلسه بعدی گزارش کاملی را از وضعیت موجود ارائه خواهد داد. دکتر زمانی گفت: "بیوتکنولوژی از هفت فناوری راهبردی مهم جهان است. این فناوری در بسیاری از حوزه‌ها تاثیرگذار است. حجم تجارت جهانی در زیست‌فناوری حدود 300 میلیارد دلار است و سهم ایران تنها 25/0 درصد از آنرا تشکیل می‌دهد درصورتیکه در سند چشم‌انداز سهم ایران 3 درصد درنظر گرفته شده است."

وی با بیان این مطلب که اکنون کشور دارای نیروی انسانی کافی و مطلوب در حوزه بیوتکنولوژی است گفت: " کشور ما با داشتن قانونی مترقی که هیچ خلائی در آن وجود ندارد و همچنین با داشتن نیروی انسانی متخصص و کارآمد زمینه لازم برای رسیدن به هدف چشم انداز نظام در افق 1404 را دارد. باید همگی دست به دست هم دهیم تا عقب‌ماندگی که در گذشته حاصل شده را جبران کنیم."

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ضمن تبریک به دکتر زمانی برای تصدی این مسئولیت مهم و تقدیر از دکتر فرجی ‌دانا و معاون وی٬ دکتر وحید احمدی برای انتخاب فردی شایسته برای این سمت امیدوار است که رئیس جدید این پژوهشگاه بررسی وضعیت نامطلوب برخی از اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه را همانطور که مصاحبه با برخی از این عزیزان در همین سایت منتشر شده بود٬ در اولویت کار خود قرار بدهد و بر اساس گفته‌های خود در سخنرانی امروز همواره شایسته‌سالاری را از مهمترین اصول مدیریت بداند.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.