نشستی پربار با حضور مسئولان عالی رتبه

دیروز در آخرین روز از سومین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور نشستی با عنوان “دانشگا‌ه‌ها، مراکز پژوهشی و تجاری‌سازی” برگزار شد. دکتر جعفر توفیقی مشاور عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، دکتر میلی‌منفرد…

دیروز در آخرین روز از سومین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور نشستی با عنوان "دانشگا‌ه‌ها، مراکز پژوهشی و تجاری‌سازی" برگزار شد. دکتر جعفر توفیقی مشاور عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، دکتر میلی‌منفرد معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر قانعی رئیس ستاد توسعه زیست‌فناوری و دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از اعضای پنل این نشست بودند. همچنین دکتر زمانی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری از شرکت‌کنندگان در این نشست بود.

در این جلسه نمایندگان اکثریت ستادها و وزارتخانه‌های مربوط به فناوری و پژوهش هر کدام سعی در مطرح کردن چالش‌ها و ارائه راه‌حل بودند و همگی یکصدا معتقد بودند که تجاری‌سازی و پیوند علم و ثروت راه‌حل برون‌رفت جامعه از مشکلات است. به نظر می‌رسد در سایه تغییر مدیران فناوری هراس و دانایی ستیز زمینه گفتمان سازنده دست اندرکاران توسعه علمی و آشتی انجمن‌های علمی کشور با دولت آغاز شده است. مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ضمن تقدیر از برگزاری چنین نشست‌هایی امیدوار است در آینده شاهد تعامل هرچه بیشتر دستگاه‌ها و متولیان علم و فناوری در کشور باشیم.

مسائل مطرح شده در این نشست را در خبرهای بعدی در همین سایت دنبال کنید.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.