بازدید رئیس مرکز ملی تحقیقات ایتالیا از پژوهشگاه ژنتیک

پروفسور لوجی نیکولایس، رئیس مرکز ملی تحقیقات ایتالیا (CNR)، لوکا جان‌سانتی سفیر ایتالیا در ایران و هیات همراه در تاریخ 12 بهمن ماه 92 از پژوهشگاه بازدید کردند.
این بازدید با هدف گسترش روابط علمی بین دو کشور ایران و ایتالیا در حوزه زیست فناوری …

پروفسور لوجی نیکولایس، رئیس مرکز ملی تحقیقات ایتالیا (CNR)، لوکا جان‌سانتی سفیر ایتالیا در ایران و هیات همراه در تاریخ 12 بهمن ماه 92 از پژوهشگاه بازدید کردند.

این بازدید با هدف گسترش روابط علمی بین دو کشور ایران و ایتالیا در حوزه زیست فناوری انجام شد. دکتر زمانی، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک . زیست‌فناوری ابراز امیدواری کرد که این بازدید موجب تحکیم و گسترش همکاری‌های علمی میان مراکز پژوهشی دو کشور ایران و ایتالیا شود.

در این دیدار که با حضور دکتر ملبوبی، معاون فناوری؛ دکتر صنعتی، معاون پژوهشی؛ دکتر موسوی، مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و جمعی از مدیران بخش‌های پژوهشی پژوهشگاه برگزار شد؛ دکتر زمانی به معرفی اجمالی بخش‌های مختلف پژوهشگاه پرداخته و پتانسیل‌های پژوهشگاه را برای گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور ایتالیا برشمرد. از موضوعات مهم مطرح شده در این مذاکرات امکان برگزاری دوره‌‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو فیمابین و فعال کردن فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دانشجویان دکتری بود.

پروفسور لوجی نیکولایز نیز با معرفی توانمندی‌های مرکز ملی تحقیقات ایتالیا آمادگی این مرکز را برای همکاریی با پژوهشگاه اعلام کرد.

در ادامه طرفین راه‌های ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی در زمینه‌های مهندسی بافت، گیاه آفتابگردان، زیتون و همچنین بیماری‌های آلزایمر و پیری را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سپس اعضای این هیئت از آزمایشگاه مرکزی آنالیز مولکولی بازدید کردند. در پایان نماد پژوهشگاه به رسم یادبود از طرف دکتر زمانی به میهمانان اهدا شد.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.