تشخیص و درمان زودهنگام بیماری‌های صعب‌العلاج با فناوری نانو

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از شفاآنلاین- محققان و فناوران در عرصه پزشکی این بار موفق به تولید داروهای گیاهی با استفاده از بیوتکنولوژی و نانو‎زیست‎فناوری شدند، که برای توسعه تکنولوژی و تولید داروهای بیماری‎های صعب‎العلاج از آن استفاده می‎کنند. به گزارش شفا آنلاین، اهمیت طب سنتی و در کل گیاهان …

محققان و فناوران در عرصه پزشکی این بار موفق به تولید داروهای گیاهی با استفاده از بیوتکنولوژی و نانوزیستفناوری شدند، که برای توسعه تکنولوژی و تولید داروهای بیماریهای صعبالعلاج از آن استفاده میکنند.

به گزارش شفا آنلاین، اهمیت طب سنتی و در کل گیاهان دارویی در کشور پیشینهای بس طولانی دارد که به طور حتم درمان از طریق آن کارآمدتر و با عوارض کمتر خواهد بود، از این رو در راستای توسعه تکنولوژی و تولید داروهای بیماریهای صعبالعلاج ، دانشمندان، پژوهشگران و مراکز علمی- تحقیقاتی داخلی و خارجی اقدام به تولید داروهایی در این حوزه کردهاند.

هدف این محققان پیدا کردن راه حلهایی برای درمان بیماریهای خاص و صعبالعلاج بوده ، که در این زمینه با توجه به پیشینه طولانیمدت طب سنتی در کشور توانستهایم به موفقیتهای پرشماری دست یابیم. محققان این بار در پی ایجاد بزرگترین و موفقترین شرکت ایرانی با توان نوآوری در تولید داروهای جدید گیاهی با قابلیتهای رقابتی در کلاس جهانی هستند.

دکتر سید حسامالدین مدنی فعال حوزه دانشبنیان در بخش دارو، با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی در کشور گفت: با تولید دو داروی برگزیده ANGIPARS)، IMOD) محققان به درمان بیماری از طریق تولید گیاهان دارویی پرداختند.

مدنی با اشاره به عمده فعالیتهای انجام شده در حوزه پزشکی گفت: این شرکت دانشبنیان علاوه بر تولید محصولات، در حوزه‌ تحقیق و توسعه و مطالعات بالینی نیز توانمندی‌های منحصر به فردی را دارا است و در فرآیند تبدیل ایده به محصول و تجاریسازی آن، موفقیت‌های زیادی را به دست آورده ‌است.

این فعال حوزه فناوری در ادامه برخی از فعالیتهای انجام شده در حوزه پزشکی را برشمرد و افزود: از جمله کارهای تحقیقاتی و توسعه انجام شده میتوان به داروهای آیمود، آنژی‌پارس، سپتیمب، نوروتک، نانوبرن و سورهیل اشاره کرد. که دو داروی آیمود و آنژی‌پارس دارای ثبت پتنت بینالمللی هستند و در آستانه‌ ورود به بازار جهانی قرار دارند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان "رز فارمد" در ادامه گفت: آنژی پارس داروی برگزیده با فناوری نوین درمان قطعی زخم دیابت است، که در بیش از 70 درصد مصرف کنندگان با ایجاد رضایت، بدون بروز عارضه جانبی و سازگاز با فیزیولوژی بدن به پروسه درمان میپردازد. این دارو منشاء کاملا گیاهی دارد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان IMOD را از دیگر داروهای تولیدی در عرصه پزشکی خواند و ادامه داد:‌ این دارو با قابلیت تنظیم کنندگی در سیستم بدن به خصوص در بیماران مبتلا به HIV به گونهای عمل میکند که بیماران بدون نیاز به بستری شدن به زندگی عادی خود بپردازند.

وی تولید محصولات جدید را در دستور کار این شرکت دانشبنیان خواند و افزود: در نظر داریم در آینده نزدیک با تولید محصولات جدید وارد بازار دارویی شویم، و در این زمینه در حوزه صادرات نیز فعالیتهایی را به انجام برسانیم.

مدنی با اشاره به وضعیت فعلی این شرکت در سطح بینالمللی گفت: در حال حاضر شرکت در حال فعالیت و ثبت داروها در کشورهای مختلف است و روند ثبت فرآورده‌های دارویی این شرکت در اتحادیه اروپا، روسیه، چین و چندین کشور دیگر در حال انجام است.

منبع: شفاآنلاین

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.