وزارت کشاورزی آمریکا سیب‌زمینی تراریخته شرکت سیمپلات را تایید می‌کند.

ترجمه و تنظیم: زهرا حاجت‎پور- وزارت کشاورزی آمریکا سیب‌زمینی تراریخته را با نام تجاری Innate potato که قبلا به نام رخداد Russet Burbank w8 ثبت شده بود، تأیید کرد. مقاومت به بیماری بادزدگی، کاهش مقدار …

وزارت کشاورزی آمریکا سیب‌زمینی تراریخته را با نام تجاری Innate potato که قبلا به نام رخداد Russet Burbank w8 ثبت شده بود، تأیید کرد. مقاومت به بیماری بادزدگی، کاهش مقدار آکریل‌آمید (ماده‌ای بسیار سمی حاصل از سرخ‌شدن)، کاهش لکه‌های سیاه ناشی از کوفتگی، و کاهش مقدار قندهای آزاد (که در صنعت تولید چیپس باعث سوختگی چیپس‌ها می‌شود) از ویژگی‌های این سیب‌زمینی تراریخته است. بیماری بادزدگی در میانه قرن نوزدهم میلادی باعث قحطی سیب‌زمینی در ایرلند شد و همچنان تهدیدی برای این محصول در سرتاسر جهان به حساب می‌آید.

سرویس نظارت بر سلامت گیاه و جانور وزارت کشاورزی ایالات متحده (USAD APHIS) خواستار"تعیین وضعیت معاف از نظارت"  برای سیب‌زمینی به صورت یک عبارت کوتاه شد. به گفته سرویس نظارت بر سلامت گیاه و جانور وزارت کشاورزی ایالات متحده، این وضعیت بر ارزیابی آنها از اطلاعات ارائه شده توسط شرکت جی. آر. سیمپلات، تحلیل اطلاعات علمی موجود و نظرات ارائه‌شده از طرف عموم مردم در پاسخ به درخواست‌های قبلی این سرویس مبنی بر طرح دادخواست "معاف از نظارت" و ارزیابی‌های زیست‌محیطی مربوطه و ارزیابی مخاطرات آفات گیاهی مبتنی بوده است.

درخواست نظرات در وبسایت USAD APHIS قابل دسترس است. اسناد نهایی شامل فراخوان افراد ذی‌نفع، مقررات فدرال برای تعیین وضعیت معاف از نظارت، ارزیابی زیست‌محیطی نهایی و ارزیابی نهایی مخاطرات گیاه همگی در وب سایت USAD APHIS موجود است.

منبع: CBU

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.