تغییر نام سازمان صنعتی بیوتکنولوژی به سازمان نوآوری بیوتکنولوژی

تهیه و تنظیم: لیلا سرمدی – واشنگتن، دی‌سی (4 ژانویه 2016): به منظور نشان‌دادن و انعکاس بهتر پیشرفت‌ها‌ و نوآوری‌های بدیع اعضای سازمان صنعتی بیوتکنولوژی در راستای توسعه و بهبود حوزه‌های مختلف درمان، سوخت‌رسانی و تغذیه جهان، BIO که بزرگترین انجمن تجارت محصولات بیوتکنولوژی در جهان است، نام خود را از سازمان صنعتی بیوتکنولوژیBiotechnology Industry Organization) ) به سازمان نوآوری بیوتکنولوژی …


واشنگتن، دی‌سی (4 ژانویه 2016): به منظور نشان‌دادن و انعکاس بهتر پیشرفت‌ها‌ و نوآوری‌های بدیع اعضای سازمان صنعتی بیوتکنولوژی در راستای توسعه و بهبود حوزه‌های مختلف درمان، سوخت‌رسانی و تغذیه جهان، BIO که بزرگترین انجمن تجارت محصولات بیوتکنولوژی در جهان است، نام خود را از سازمان صنعتی بیوتکنولوژیBiotechnology Industry Organization) ) به سازمان نوآوری بیوتکنولوژی (Biotechnology Innovation Organization) با نام کوتاه BIO تغییر داد. این سازمان با بیش از 22 سال قدمت شامل دانشمندان، کارآفرینان، سیاستگذاران و افرادی است که برای پیشبرد و توسعه علم و فناوری در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی، مواد غذایی و کشاورزی، صنعت و محیط زیست تلاش می‌کنند. رئیس و مدیر عامل سازمان BIO «جیم گرین وود» در این باره گفته است:”این تغییر نام نشان‌دهنده ماموریت مهم و ارزش بالای کار اعضای سازمان است. درواقع، این تغییر نام بهتر، نشان‌دهنده پیشرفت‌های قابل توجه و نوآوری‌های بدیع و پیشگامانه اعضای سازمان در زمینه‌های مختلف پزشکی، داروسازی، سوخت‌های زیستی، کشاورزی و تغذیه جهان با تامین غذای بهتر با کیفیت و کمیت بالا در استفاده از محصولات تراریخته است. اعضای ما افرادی بسیار خلاق و نوآور در این سیاره خاکی هستند. این سازمان دربردارنده شرکت‌های زیست‌فناوری و مراکز پژوهشی متشکل از دانشمندان و کارآفرینانی است که چشم‌انداز آینده‌ای متفاوت را می‌بینند و با نوآوری و خلاقیت در جهت تغییر تاریخ قدم برمی‌دارند.” گرین وود می‌گوید: “همه فعالیت‌های اعضای ما متمرکز شده است روی توسعه و بهبود جهانی که در آن زندگی می‌کنیم. درواقع نام و هویت ما باید احساس شعف ما را از کشفیات جدید و بدیع اعضا در راستای بهبود و توسعه علم به دنیا منعکس کند.” وی به اهمیت استفاده از محصولات زیست‌فناوری که به سلامت مردم و بهبود زندگی در این سیاره خاکی کمک زیادی کرده است، اشاره کرد و در ادامه آنها را برشمرد

دارو و درمان: بیش از 250 محصول پزشکی و دارویی و واکسن زیست‌فناوری در دسترس بیمارانی است که قبلا بیماری‌های غیر قابل درمان داشتند.

مواد غذایی و کشاورزی: بیش از 18 میلیون کشاورز در سراسر جهان از مزایای کشت محصولات تراریخته از جمله افزایش بازده، افزایش کیفیت محصول، عدم استفاده از سموم شیمیایی و جلوگیری از آسیب حشرات و آفات کشاورزی و اثرات مطلوب زیست‌محیطی بهره‌مند شده‌اند.

سوخت‌های زیستی و انرژی: بیش از 50 پالایشگاه زیستی در سراسر شمال آمریکا برای آزمایش و خالص‌کردن و پالایش مواد به منظور تولید سوخت‌های زیستی و مواد شیمیایی از زیست‌توده که می‌تواند به کاهش گازهای گلخانه‌ای کمک کند، در حال ساخت است. گرین وود افزود: “مردم امیدوارتر از همیشه هستند چون ما می‌توانیم محصولات جدید و نوآورانه‌ای تولید و به آنها عرضه کنیم که مسیر زندگی‌شان و مسیر تاریخ تغییر کند.” وی همچنین گفته است: “اعضای مختلف BIO شامل کلیه موسسه‌های پژوهشی، متعهد به راه‌اندازی یک کمپانی جهانی وسیع و منظم زیست‌فناوری هستند که با تولید محصولات نوآورانه خود منجر به توسعه و بهبود زندگی مردم دنیا و بهبود سلامت، طول عمر و کیفیت زندگی آنها شود به طوری که پیش از این هرگز دیده نشده بود. درواقع اعضای ما متعهد به حل تمام مشکلات لاینحل هستند.”

گفتنی است که BIO بزرگترین انجمن تجارت محصولات بیوتکنولوژی در جهان است که متشکل از شرکت‌های بیوتکنولوژی، موسسه‌های دانشگاهی، مراکز بیوتکنولوژی دولتی و سازمان‌های مرتبط در سراسر ایالات متحده و در بیش از 30 کشور دیگر است. اعضای BIO پژوهشگران و نوآورانی هستند که با پژوهش و خلاقیت در زمینه‌های مختلف پزشکی، کشاورزی، صنعت و محیط زیست نقش به‌سزایی دارند. BIO همچنین با کنوانسیون بین‌المللی BIO، که بزرگترین گردهمایی صنعت بیوتکنولوژی در دنیا است، جلساتی در راستای توسعه بیوتکنولوژی در سراسر جهان برگزار می‌کند. این خبر در سایت سازمان نوآوری بیوتکنولوژی آورده شده است.


منبع: خبرنامه انجمن بیوتکنولوژی، پاییز 94


مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.