کلزای تراریخته در استرالیا

مجوز مصرف کلزای تراریخته غنی از اسیدهای چرب امگا 3 در استرالیا صادر شد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از فایننشال ریویو پس از اینکه سازمان های نظارتی کشور استرالیا مجوز مصرف کلزای تراریخته را برای مصرف انسان و خوراک دام تصویب کردند، شرکت نوفرام استرالیا، توجه خود را بر بازارهای آسیایی متمرکز کرده است.

دفتر فناوری ژن در استرالیا پیش از این در تاریخ سیزدهم فوریه سال جاری، کشت کلزای تراریخته و مصرف آن را برای خوراک دام تایید کرده بود.

اکنون سازمان استانداردهای غذایی استرالیا و نیوزیلند نیز مجوز فروش این محصول را در محصولات غذایی و برای مصرف انسانی صادر کرد.

این تاییدیه ها راه را برای شرکت استرالیایی نوفرام برای راهیابی به بازار چین و بازارهای دیگر هموار می کند.

کلزای تراریخته اولین منبع اسید چرب امگا 3 با پایه گیاهی محسوب می شود و برای سلامت انسان و ماهی اهمیت بسیار دارد.

اندی توماس، مدیر کل نوآوری و استراتژی شرکت نوفارم گفت: در حال حاضر بر روی ذخایر ماهی که به عنوان منبع امگا سه استفاده می شوند فشار زیادی وجود دارد و کشت و مصرف کلزای تراریخته غنی از امگا سه می تواند این فشار را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

برآوردها نشان می دهد یک هکتار کلزای تراریخته توانایی این را دارد که به اندازه ده هزار کیلوگرم ماهی امگا سه تولید کند. شرکت استرالیایی نوفارم قصد دارد تولید تجاری این رقم کلزای تراریخته را از سال 2019 در ایالات متحده آمریکا آغاز کند.

اسید چرب امگا 3 ماده ای کلیدی برای رشد طبیعی و نرمال افراد است. کمبود و یا فقدان اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم غذایی عامل قابل توجه بسیاری از بیماری ها است. بدن انسان ها قادر به ساخت اسیدهای چرب امگا نیست، و این ترکیبات تنها از طریق غذا درافت می شوند.

تهیه و تنظیم: شقایق فکوری

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.