ریزجلبک‌ها، راه‌حل رفع ابرچالش‌های زیست‌محیطی در کشور هستند

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از شاتا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آینده بشری به سمت مسائلی چون کلان‌ داده‌ها می‌رود، پرداختن به سامانه‌های زیستی را خوب و ضروری دانست و اضافه کرد: مشکلات امروزی چالش نبوده، بلکه ابرچالش هستند.

به گزارش شاتا، برات قبادیان روز سه‌شنبه در سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ایران که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، از درگیر بودن 18 دستگاه با مشکل ترافیک در تهران خبر داد و گفت: مشکل ترافیک به سوخت و ایجاد آلودگی مربوط است. انواع و اقسام آلاینده‌ها از اگزوز ماشین‌ها بیرون می‌آید.

وی در همین زمینه، پرداختن به موضوعاتی همچون ورود به انقلاب صنعتی چهارم و توسعه در هزاره سوم را مهم برشمرد و افزود: اگر بتوان سوخت زیستی، سوخت پاک و سوخت آینده را مورد استفاده قرار داد، بسیاری از مسایل زیست‌محیطی در شهرهای بزرگ از جمله تهران برطرف می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به مشکل کمبود آب و پذیرش موضوع تغییرات اقلیمی و کمبود بارش‌ها به عنوان علت اصلی آن، تصریح کرد: کار در عرصه ریزجلبک‌ها راه‌حل رفع برخی از ابرچالش‌های مطرح شده در صحبت‌هایم و نیز در ارتباط با موضوعات این کنفرانس است.

قبادیان با بیان اینکه برگزاری این کنفرانس در نهایت باید به تولید ثروت بیانجامد، آغاز این فرآیند را روی کاغذ آمدن ایده‌ها دانست و گفت: زمانی که فکر و اندیشه روی کاغذ بیاید و در آزمایشگاه به آزمایش گذاشته شود، به تدریج وارد جامعه و سپس بازار و صنعت می‌شود.

وی در پایان ابرچالش دیگر را اشتغال دانش‌آموختگان و جوانان عنوان کرد و ضمن ابراز امیدواری برای منتج شدن نتایج عملی این کنفرانس به ایجاد شغل، بیان کرد: هیچ موضوعی به گستردگی موضوعات این کنفرانس (موضوع خلقت) نیست و بنگاه‌های اقتصادی به نتایج علمی و کاربردی آن نیازمند هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.