دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری:

زیست‌فناوری کشاورزی به کمک محیط زیست و سلامت می‌آید

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: زیست فناوری کشاورزی می تواند به حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت در کشور کمک کند.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در خصوص ارتباط بین زیست فناوری کشاورزی و محیط زیست و سلامت، بیان کرد: زیست فناوری کشاورزی یکی از شاخه‌های علم کشاورزی است که با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای علمی شامل مهندسی ژنتیک، روش‌های تشخیص مولکولی، مارکرهای مولکولی، واکسن‌ها و کشت بافت به تغییر در موجودات زنده یعنی گیاهان، حیوانات و میکروارگانیسم‌ها می‌پردازد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با توجه به اینکه این علم پرکاربرد در دنیا تاثیر مستقیمی در حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت دارد، ستاد بر آن شد که نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی محیط زیست و سلامت را برگزار کند.

به گفته قانعی، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با همکاری مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی محیط زیست و سلامت را برگزار می کند.

وی ادامه داد: محورهای این نشست شامل «زیست فناوری و امنیت غذایی»، «محیط زیست و ایمنی زیستی»، «پاسخ به شبهات محصولات تراریخته» و «معرفی برنامه های حمایتی ستاد توسعه زیست فناوری در این حوزه» در این حوزه می شود.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.