برپایی همایش مهندسی ژنتیک در گيلان

همایش مهندسی ژنتیک در خدمت انسان و محیط زیست با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست، پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، انجمن ایمنی زیستی ، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی گیلان 26 دي ماه 97 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان گیلان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان، همایش «مهندسی ژنتیک در خدمت انسان و محیط زیست» با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، سازمان محیط زیست، پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، انجمن ایمنی زیستی، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی گیلان 26 دي ماه 97 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان گیلان برگزار شد.

محور های این همایش حول موضوعات زیر بود:

–        کشاورزی پایدار، امنیت وایمنی غذایی

–        ثمرات زیست فناوری و مهندسی ژنتیک

–        اهمیت و نقش بهره مندی از فناوری نو در کشاورزی

–        اصول،ضوابط و مقررات ایمنی زیستی

–        بررسی مسایل و رفع ابهامات در خصوص محصولات تراریخته

 در این همایش که با حضور مدیران، اساتید دانشگاهی، متخصصان علوم کشاورزی، پزشکی و محیط زیست و نیز  استقبال جمع کثیری از دانشجویان و علاقه مندان به مباحث مرتبط با نقش مهندسی ژنتیک درتولیدات محصولات غذایی برگزار شد، دكتر مصطفوي راد، رئيس مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي گيلان بعنوان یکی از اعضای پانل علمی اين همايش به ایراد سخنرانی پرداخت. دكتر مصطفوي راد ضمن تشريح اثر مهندسي زنتيك از دو بعد كمي و كيفي بر توليدات كشاورزي به بيان مخاطرات زياد مصرف سموم كشاورزي و تاثير آن بر انسان و حيوانات پرداخت و محصولات تراريخته را يكي از راههاي كاهش مصرف سموم برشمرد.

بیشتر بخوانید:

محصولات تراریخته ایمن، سالم و مفید هستند

مهندسی ژنتیک در خدمت انسان و محیط زیست

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.