دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی:

صادرات کشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می‌یابد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تاکید کرد: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. در نهایت نیز می تواند ظرفیت صادرات در کشور را بالا ببرد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نخستین نشست صنایع تخمیری سبز ایران که توسط کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری کشور برگزار شد، گفت: کشور های پیشرفته دنیا با استفاده از الگوی اقتصاد غیرنفتی به اقتصاد زیستی ورود کرده اند. کشور ما نیز قصد دارد تا سه درصد سهم جهانی اقتصاد زیست فناوری جهان را کسب کند.

قانعی با تاکید بر ضرورت نزدیک تر شدن دانشگاه به صنعت، عنوان کرد: داشتن 15 هزار فارغ التحصیل زیست فناوری در کشور یک فرصت بزرگ محسوب می شود. باید از این فرصت خوب برای کاهش ارزبری و افزایش تولید در کشور بهره برد.

وی ادامه داد: انتظاری که از ستاد توسعه زیست فناوری وجود دارد این است که اشتغال های پایداری در حوزه زیست فناوری ایجاد کند. همچنین سهم قابل توجهی از اقتصاد دانش بنیان را به خود اختصاص دهد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به عدم اعتماد کامل صنعت به دانشگاه، افزود: ستاد توسعه زیست فناوری با ایجاد هم افزایی میان دانشگاه و صنعت از مدل سرمایه گذاری جسورانه برای حمایت از صنایع داخلی استفاده می کند.

این نشست با حضور اعضای انجمن تولیدکنندگان اتانول و خمیرمایه ایران، استادان و پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده سازمان حفاظت محیط زیست، واحدهای صنعتی مرتبط، فعالانی از صنعت آب، صنایع پایین دستی مرتبط با فرآوری پسماندهای صنعت اتانول و استارت آپ ها برگزار شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.