رئیس پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان:

قدرت علمی درون زا است

موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت:در کنار قدرت نظامی و قدرت دیپلماسی لزوما قدرت علمی با تولید علم تحقق می یابد که یک قدرت درون زا است.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از ایرنا دکتر حسین بهاروند موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت:در کنار قدرت نظامی و قدرت دیپلماسی لزوما قدرت علمی با تولید علم تحقق می یابد که یک قدرت درون زا است.

دکتر بهاروند در این آئین تکریم در دانشکده بهداشت و پیراپزشکی علوم پزشکی لرستان افزود: کار در این عرصه با کمترین امکانات فقط با اعتماد به نفس خود و با توکل بر خداوند انجام می گیرد.

وی با بیان این که آینده از آن کسانی است که به علوم بین رشته ای توجه می کنند، اظهار داشت: با حذف مرزهای دانش و توجه به علوم بین رشته ای ما در آینده شاهد پیشرفت های علمی خواهیم بود و افرادی موفق ترند که توجه ویژه ای به علوم بین رشته ای داشته باشند.

وی اظهار داشت: هدف ما در عرصه ی سلول های بنیادی و تحقیق و پژوهش٬ شناخت کلی از تمام اجزا٬ نوع فعالیت های سلولی و صفات ژنی افراد برای حفظ سلامت و مراقبت از افراد با شرایط مختلف محیطی و نژادی است.
دکتر بهاروند تاکید کرد: اعتماد به خود و استفاده از استعدادهای جوانان این مرز و بوم بزرگترین سرمایه برای رویان محسوب می شود.

دکتر بهاروند گفت: تبدیل سلول های بالنده و جهت دادن به آنها برای بافت های مد نظر در محیط آزمایشگاهی نظیر قلب٬ ریه٬ پانکراس٬ پوست و همچنین استفاده از سلول های بالغ برای تبدیل آنان به سلول های جنینی برای اصلاح ژنتیکی در راستای انتقال یک سری از سلول های سالم به عضو کیمیاگری در علم زیست فناوری و سلول های بنیادی است.

وی تصریح کرد: تحقق این مهم حاصل تلاش های علمی جوانان با تلفیق علوم و فعالیت های بین رشته ای است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.