مجهزترین کارخانه‌ بیوتکنولوژی در کشور ساخته می شود

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: در صدد ساخت یکی از مجهزترین کارخانه‌های بیوتکنولوژی هستیم.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از خبرگزاری مهر، یک شرکت دانش بنیان از سال ۹۵ به عنوان یکی از برجسته‌ترین تیم‌های تولید داروی نوترکیب در کشور با هدف ارتقا سطح سلامت بیماران از طریق ارائه محصولات نو ترکیب و بیوسیمیلار تأسیس شد.

این شرکت دانش بنیان داخلی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا، به تولید محصولات دارویی با کیفیت برتر می‌پردازد و با افزایش سطح آگاهی جامعه در عرصه سلامت، به فکر بهبود کیفیت زندگی در کشور است.

شیما سرداب، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت ما مشغول به ساخت یکی از مجهزترین کارخانه‌های بیوتکنولوژی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع است، گفت: بخش‌های مختلف این کارخانه شامل سایت تولید محصولات بیولوژیکی، سایت تحقیق و توسعه (R & D)، سایت خط تولید پرکنی (ویال آداپتور)، آزمایشگاه QC و تضمین کیفیت QA می‌شود.

وی افزود: مأموریت این شرکت انتقال دانش فنی روز محصولات دارویی به داخل کشور و بومی سازی تولید آنها است.

به گفته سرداب، نخستین داروی تولیدی این شرکت، دارویی برای کنترل فشار خون است که در مرحله آزمایشی به تولید رسیده است و به زودی در بازار داخلی توزیع خواهد شد.

مدیر عامل شرکت هامر نوین دارو تولید درباره تولیدات این شرکت، تصریح کرد: در واقع اصلی ترین تولیدات شرکت ما در حوزه تولید داروهای آنتی مونوکلونال است. روش درمانیایمونوتراپی از روش‌های مهم درمان سرطان است که به استفاده از فرآورده‌هایی که با دستگاه ایمنی سر و کار دارند می‌پردازد.

وی تصریح کرد: آنتی بادی مونوکلونال با هدف قرار دادن و نابود کردن تنها سلول‌های خاصی در بدن علیه سلول‌های سرطانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه درمان سرطان با افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن در برابر سلول‌های سرطانی و نیز عوارض کمتر انجام می‌شود. آنتی بادی مونوکلونال با روش‌های مهندسی و با هدف چسبیدن به برخی نقاط خاص در سلول‌های سرطانی تولید شدند.

وی ادامه داد: داروهای تولیدی ما با کمک وامی که از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت می‌کنیم به زودی به مرحله تولید و توزیع در بازار می‌رسد. برای دریافت وام از این صندوق مذاکراتی داشته ایم که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسیم.

وی بیان کرد: داروهای تولیدی شرکت ما از نظر تأثیر درمانی هیچ تفاوتی با مشابه خارجی خود ندارند و در صورت حمایت از ما، می‌توانیم این داروهای با کیفیت را به نام ایران به دیگر کشورها نیز صادر کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.