فعالیت‌های آموزشی و بین‌المللی حوزه زیست‌فناوری توسعه می‌یابد

ترویج زیست فناوری در سطح کشور و آموزش کودکان و جوانان برای ورود به عرصه زیست فناوری یکی از مهم ترین اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری است. به همین منظور ستاد در سال جاری اقدام به اجرایی سازی طرح توسعه فعالیت های آموزشی و بین‌المللی در حوزه زیست فناوری کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سالها است که در کشور بحث بر سر وجود تعداد بالای نیروی متخصص در کشور و عدم به کارگیری درست این نیروی عظیم انسانی است. نیروی تحصیل کرده و متخصصی که هنوز راه و چاه ورود به فضای کسب و کار را نیاموخته اند و یا با راه های کسب تخصص در حوزه علمی مورد علاقه خود آشنا نیستند.

در همین راستا، گروه سرمایه انسانی آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تامین نیروی انسانی کارآمد مورد نیاز حوزه زیست فناوری و ترویج مفاهیم این حوزه علمی پرکاربرد در کشور، برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است. یکی از این برنامه ها توسعه فعالیت های آموزشی در سطح بین المللی است.

یکی از اساسی ترین الزامات توسعه پایدار زیست فناوری، بهره مندی از نیروی انسانی کارآمد و توانا و در دسترس بودن نیروی انسانی در حوزه های مختلف زیست فناوری کشور است. این مهم در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذیل گروه سرمایه انسانی آموزش و ترویج انجام می گیرد.

ایجاد هماهنگی، همگرایی و هم افزایی میان بخش های آموزشی مانند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سیاست گذاران، برنامه ریزان و مجریان آموزش و تربیت نیروی انسانی از اولویت های اصلی فعالیت های این گروه است.

از طرف دیگر ایجاد شناخت و درک صحیح و همچنین افزایش آگاهی های عمومی از خدمات و توانمندی های حوزه های زیست فناوری در سطح عموم مردم و جامعه برای ایجاد گفتمان عمومی و ترویج این حوزه از علم و فناوری از سایر وظایف گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج است.

گروه سرمایه انسانی آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار ترویج مفاهیم زیستی در کشور به دنبال بین المللی کردن این آموزش ها و استفاده از به روز ترین اطلاعات و آموزش های جهانی در حوزه زیست فناوری است. به همین دلیل با اجرای طرح توسعه فعالیت های آموزشی و بین‌المللی در حوزه زیست فناوری، تلاش می کند، علاقه مندان ورود به این عرصه را همگام با علم روز جهانی پیش ببرد و فضای آموزشی استانداردی برای آنها ایجاد کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.