کنفرانس بین‌المللی صیانت از محیط زیست در اردبیل برگزار شد

اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از خبرگزاری مهر، اولین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست پیش از ظهر سه شنبه به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

از جمله محورهای برگزاری این کنفرانس بین‌المللی مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست، نقش آبخیزداری در مدیریت جامع منابع، اکوتوریسم و نقش آن در ارتقای جایگاه اقتصادی و اجتماعی بهره برداران و انتقال تجارب ملی و منطقه‌ای بود.

همچنین ارائه الگوهای ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب، خاک و هوا؛ مرور قوانین و مسائل حقوقی حفظ منابع طبیعی و محیط زیست؛ پایش، پیش بینی و مدل سازی چالش‌های منابع طبیعی و فناوری‌های نوین مکانی و نانو فناوری در منابع طبیعی و محیط زیست از دیگر محورهای کنفرانس مذکور تعیین شده بود.

در حاشیه این کنفرانس نیز نمایشگاهی از تولیدات محصولات تراریخته و ارگانیک و یادآوری ضرورت‌های صیانت از منابع طبیعی برپا شد.

مسئول اولین کنفرانس بین‌المللی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در این همایش عنوان کرد: با توجه به غیرقابل تجدید بودن و یا برخورداری از دوره طولانی تجدیدپذیری منابع طبیعی، برگزاری کنفرانس علمی با موضوع حفاظت از منابع موجود و تبادل آخرین یافته‌های علمی ضروری به نظر می‌رسید.

قویدل ادامه داد: در سالیان اخیر بروز انواع آلودگی‌ها، مسئله گرمایش زمین، کاهش تنوع زیستی و انقراض برخی از گونه‌های جانوری ضرورت اهمیت بیشتر به مسائل زیست محیطی را یادآور می‌شد.

به گفته وی وجود معضلات زیست محیطی نشانگر بی توجهی یا عدم اهمیت لازم به منابع طبیعی بوده و باید با درس گرفتن از گذشته به موضوع حفاظت از میراث ارزشمند طبیعی اهمیت بیشتری قائل شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.