همکاری انجمن ­های علمی و قوه­ قضائیه

اصلاحات غیرقابل انکار در قوه ­قضائیه به ­همت آیت­ الله ­رئیسی همچنان ادامه دارد. به ­دنبال صدور دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهاد­های مردمی با قوه ­قضائیه در اسفندماه سال گذشته، در هفته‌ای که گذشت، شواری انجمن ­های علمی با دکتر هنری مدیرکل مشارکت­های مردمی قوه­ قضائیه، دکتر افتخاری مدیرکل اطلاع ­رسانی معاونت پیشگیری از وقوع جرم و همکاران این معاونت نشست صمیمانه­ ای برگزار کرده و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری­ های دوطرف و استفاده از توانمندی­ های انجمن­ های علمی، در مورد نحوه تقویت همکاری ­ها بحث و تبادل نظر کردند. این جلسه با حضور پنج تن از اعضای هئیت ­مدیره شورای انجمن­ های علمی آقایان دکتر قلی­ نیا، دکتر خاوندکار، دکتر پرتوی، مهندس مهدیان و دکتر قره ­یاضی برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران، اصلاحات غیرقابل انکار در قوه ­قضائیه به ­همت آیت­ الله ­رئیسی همچنان ادامه دارد. به ­دنبال صدور دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهاد­های مردمی با قوه ­قضائیه در اسفندماه سال گذشته، در هفته‌ای که گذشت، شواری انجمن ­های علمی با دکتر هنری مدیرکل مشارکت ­های مردمی قوه­ قضائیه، دکتر افتخاری مدیرکل اطلاع ­رسانی معاونت پیشگیری از وقوع جرم و همکاران این معاونت نشست صمیمانه­ ای برگزار کرده و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری­ های دوطرف و استفاده از توانمندی­ های انجمن­ های علمی، در مورد نحوه تقویت همکاری ­ها بحث و تبادل نظر کردند. این جلسه با حضور پنج تن از اعضای هئیت ­مدیره شورای انجمن­ های علمی آقایان دکتر قلی­ نیا، دکتر خاوندکار، دکتر پرتوی، مهندس مهدیان و دکتر قره ­یاضی برگزارشد.

دکتر قره ­یاضی رئیس انجمن ایمنی زیستی کشورمان در مصاحبه ­ای اختصاصی با مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، هدف از این نشست را تحقق منویات مقام معظم رهبری در استفاده حداکثری از توانمندی نهادهای مردمی در آموزش نیروی انسانی قوه ­قضائیه و همچنین کشف جرم اعلام کرد. وی افزود: نهادهای مردمی به ­ویژه انجمن­ های علمی رکن اساسی از جمهوریت نظام و به تعبیری دموکراسی است. اگرچه نهاد­های مردم نهاد و انجمن ­های علمی در برهه‌هایی مورد بی مهری بخشی از نهاد­های امنیتی طراز اول قرار گرفته ­اند، اما به تعبیری که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود داشته ­اند، در صورتی که به همین نهادهای مردمی میدان داده ­شود، بهترین شریک فسا د­ستیزی قوه ­قضائیه خواهند­بود. به­ نظر ما تخصص موجود در نهاد عظیم انجمن ­های علمی که به حق باید آن­را مولود مبارک انقلاب اسلامی نامید، کم نظیر است. ما حدود 400 انجمن علمی در ذیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داریم که اگر هر­کدام تنها ده عضو فعال (اعضا هئیت مدیره و بازرسان) را در نظر داشته ­باشیم، در­مجموع چهارهزار فرد متخصص درجه یک در رشته­ های مختلف خواهند­بود. این شبکه عظیم علمی مردمی با محافظه ­کارانه ­ترین تخمین حدود یکصد­هزار عضو دارد که پوشش کاملی در همه تخصص ­های کشور را ایجاد خواهد­کرد.   انجمن­ های مشابهی نیز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود­دارند.

رئیس انجمن ایمنی زیستی آمادگی جامعه علمی برای ایجاد مشارکت در صلح و سازش در امور تخصصی، ارائه طرح ­ها و لوایح قضایی در حوزه تخصصی یا ارائه مشاوره به قوه قضائیه و اظهار نظر در مورد پیش نویس طرح ­ها و لوایح، آموزش قضات محترم و ارائه خدمات کارشناسی اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.