برگزاری کارگاه آموزشی “هنر ایجاد ارتباطات علمی وآشنایی جامعه با بیوتکنولوژی” در مالزی برای هیئت اعزامی از سوی مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران

اعضای انجمن ایمنی زیستی ایران دیروز جمعه 23 تیر 1390 در کارگاهی با عنوان “هنر ایجاد ارتباطات علمی وآشنایی جامعه با بیوتکنولوژی” شرکت کردند. این کارگاه از سوی مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی مالزی با همکاری مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران برگزار شد.

اعضای انجمن ایمنی زیستی ایران دیروز جمعه 23 تیر 1390 در کارگاهی با عنوان "هنر ایجاد ارتباطات علمی وآشنایی جامعه با بیوتکنولوژی" شرکت کردند. این کارگاه از سوی مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی مالزی با همکاری مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران برگزار شد. بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک از علوم روز و رو به رشد دنیا محسوب می‌شوند. روزانه خبرهای متعددی از دستاوردهای این رشته‌ها در جوامع علمی به گوش می‌رسند. هدف از برگزاری چنین کارگاههایی آموزش چگونگی انتقال نتایج تحقیقات دانشمندان به جامعه و به زبان مردم است تا با اطلاعرسانی صحیح و ایجاد بستری مناسب بین علم و جامعه تفکری درست در مورد محصولات حاصل از بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک شده در جامعه حاکم شود.

رئیس مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی مالزی ماهالتچومی آروجانان به عنوان مدرس این کارگاه ایجاد ارتباط بین علم و جامعه را مانند پلی دانست که باید هرچه سریعتر کامل شود. وی افزود برای رساندن پیغام به جامعه باید از پیامی که دارای سه ویژگی: 1- خیلی کوتاه 2- به یاد ماندنی 3- و با مفهوم است استفاده کرد تا بتوان منظور خود را درست و هدفمند به مخاطب رساند. وی تصریح کرد که برای هر قشر از جامعه باید روش خاصی از ارتباط را به ‌کار برد زیرا دیدگاه‌ها در جامعه متنوع است و این هنر دانشمندان است که بتوانند این ارتباط را با عموم مردم برقرار کنند.

انجمن ایمنی زیستی ایران در نظر دارد اعضای بیشتری را برای کسب اطلاعات و تجارب علمی بین المللی به اقصی نقاط جهان اعزام کند. از علاقمندان دعوت می‌شود تمایل خود را برای حضور و همکاری در این فعالیت از طریق پست الکترونیک biosafetysocietyofiran@gmail.com به اطلاع برسانند.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.