انتخابات هیئت مدیره انجمن ژنتیک

در پایان روز اول دوازدهمین کنگره ژنتیک مجمع عمومی انجمن ژنتیک برگزار شد. نوبت دوم انتخابات هیئت مدیره این انجمن هم با شرکت جمع کثیری از اساتید و اعضا برگزار شد. در پایان رای‌گیری که با حضور …

در پایان روز اول دوازدهمین کنگره ژنتیک مجمع عمومی انجمن ژنتیک برگزار شد. نوبت دوم انتخابات هیئت مدیره این انجمن هم با شرکت جمع کثیری از اساتید و اعضا برگزار شد. در پایان رای‌گیری که با حضور نماینده کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیش از دو ساعت به طول انجامید اعضای هیئت مدیره انجمن ژنتیک برای دوره دوساله بعدی مشخص شدند. در شاخه گیاهی دکتر مختار جلالی جواران رئیس فعلی انجمن ژنتیک، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر نیاز علی سپهوند عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اصلاح و نهال بذر بالاترین رأی را بدست آوردند و دکتر حسین عسگری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد.
گفتنی است در بخش گیاهی رقابت بسیار نزدیکی بین کاندیداها وجود داشت و در پایان دکتر سپهوند با اختلاف تنها دو رأی توانست از دکتر حسین عسگری پیشی بگیرد. در شاخه جانوری دکتر فضل الله افراز عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی و دکتر نوید دین‌پرست عضو هيات علمي گروه تحقيقات مالاريا در بخش بيوتكنولوژي مركز تحقيقات بيوتكنولوژي انستيتو پاستور ايرانبالاترین رأی‌ها را کسب کردند.
در شاخه انسانی دکتر سیروس زینلی عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران و دکتر محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور و در بخش ریزسازواره‌ها دکتر مجید صادقی‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس موفق به کسب بیشترین ارأ از شرکت‌کنندگان شدند. انتظار می‌رود انتخابات درونی منتخبین جدید برای انتخاب رئیس، نایب رئیس و خزانه‌دار نیز تا پایان همایش برگزار شود.
مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران ضمن تبریک به اقبال عمومی این محققان و سرمایه‌های علمی کشور در این انتخابات از زحمات اعضای هیئت مدیره قبلی تشکر و قدردانی کرده و توفیقات روزافزون منتخبین جدید را از درگاه ایزد منان مسئلت دارد.
مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.