ايران تکنولوژی کشت گلخانه‌يی و تولید بذر گياهان تراريخته را در اختيار اوكراين مي‌گذارد

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جهانگیر پرهمت، معاون وزير جهادکشاورزی و ريیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشورمان به ‌دعوت الکساندر واسیلویچ سن، معاون وزارت سیاستگذاری کشاورزی و موادغذایی اوکراین به‌منظور …

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جهانگیر پرهمت، معاون وزير جهادکشاورزی و ريیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشورمان به‌دعوت الکساندر واسیلویچ سن، معاون وزارت سیاستگذاری کشاورزی و موادغذایی اوکراین به‌منظور رایزنی و تبادل نظر پیرامون مسایل کشاورزی در راس هیاتی متشکل از مدیران و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در کی‌یف با همتای اوکراینی خود دیدار كردند.
معاونان وزيران کشاورزی ایران و اوکراین در این دیدار که با حضور مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف کشاورزی برگزار شد در زمینه تولیدات کشاورزی، بذرهای گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، ارقام هیبریدی، دانه‌های روغنی، فن‌آوری‌های ژنتیک و اصلاح دام و طیور و… ظرفیت‌های دو کشور را تشریح كرده و ضمن بررسی مفاد یادداشت تفاهمی که قرار است توسط وزيران کشاورزی دو کشور به امضا برسد را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
دو طرف توافق كردند تا با ایجاد کارگروه تخصصی کشاورزی به‌طور سالانه بین دو کشور، همکاری در عرصه زراعت، دام و طیور و پروژه‌های مشترک را گسترش دهند و هم‌چنین دو طرف آمادگی خود را برای افزایش تبادلات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، لبنی و میوه اعلام كردند.
طرف اوکراینی از ظرفیت‌های جدید جمهوری اسلامی ایران در زمینه تکنولوژی کشت گلخانه‌يی و تولید بذر انواع گياهان تراریخته تمجید كرد و خواستار تبادل تجربیات در این زمینه شد.
در ضمن هیات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در 4روز سفر به اوکراین از مراکز تحقیقاتی، کارخانه لبنیات و مزارع نمونه در شهرهای بلاسرکف و پلتاوا دیدار كردند.
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
کد خبر:91031609137

سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.