ایران تکنولوژی کشت گلخانه‌یی و تولید بذر گیاهان تراریخته را در اختیار اوکراین می‌گذارد

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر پرهمت، معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشورمان به ‌دعوت الکساندر واسیلویچ سن، معاون وزارت سیاستگذاری کشاورزی و موادغذایی اوکراین به‌منظور …

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر پرهمت، معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشورمان به‌دعوت الکساندر واسیلویچ سن، معاون وزارت سیاستگذاری کشاورزی و موادغذایی اوکراین به‌منظور رایزنی و تبادل نظر پیرامون مسایل کشاورزی در راس هیاتی متشکل از مدیران و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در کی‌یف با همتای اوکراینی خود دیدار کردند.
معاونان وزیران کشاورزی ایران و اوکراین در این دیدار که با حضور مدیران و کارشناسان حوزه‌های مختلف کشاورزی برگزار شد در زمینه تولیدات کشاورزی، بذرهای گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، ارقام هیبریدی، دانه‌های روغنی، فن‌آوری‌های ژنتیک و اصلاح دام و طیور و… ظرفیت‌های دو کشور را تشریح کرده و ضمن بررسی مفاد یادداشت تفاهمی که قرار است توسط وزیران کشاورزی دو کشور به امضا برسد را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
دو طرف توافق کردند تا با ایجاد کارگروه تخصصی کشاورزی به‌طور سالانه بین دو کشور، همکاری در عرصه زراعت، دام و طیور و پروژه‌های مشترک را گسترش دهند و هم‌چنین دو طرف آمادگی خود را برای افزایش تبادلات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، لبنی و میوه اعلام کردند.
طرف اوکراینی از ظرفیت‌های جدید جمهوری اسلامی ایران در زمینه تکنولوژی کشت گلخانه‌یی و تولید بذر انواع گیاهان تراریخته تمجید کرد و خواستار تبادل تجربیات در این زمینه شد.
در ضمن هیات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در 4روز سفر به اوکراین از مراکز تحقیقاتی، کارخانه لبنیات و مزارع نمونه در شهرهای بلاسرکف و پلتاوا دیدار کردند.
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
کد خبر:91031609137

سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.