گسترش همکاری‌‌های علمی موسسه بین‌‌المللی تحقیقات برنج و انجمن ایمنی زیستی ايران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)٬ در بازدید هیات علمی اعزامی انجمن ایمنی زیستی جمهوری اسلامی از موسسه بین‌ المللی تحقیقات برنج و دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشي ملی فیلیپین زمینه‌های گسترش همکاری‌‌های علمی پژوهشی اين انجمن و محققان پژوهشگران موسسه و اساتید و دانشمندان زیست فناوری کشاورزی و ایمنی زیستی فیلیپین بررسی و بر توسعه همکاری‌های فی مابین تاکید شد.

در بازدید هیات علمی اعزامی انجمن ایمنی زیستی جمهوری اسلامی از موسسه بین‌ المللی تحقیقات برنج و دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشي ملی فیلیپین زمینه‌های گسترش همکاری‌‌های علمی پژوهشی اين انجمن و محققان پژوهشگران موسسه و اساتید و دانشمندان زیست فناوری کشاورزی و ایمنی زیستی فیلیپین بررسی و بر توسعه همکاری‌های فی مابین تاکید شد.
به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا که هیات اعزامی انجمن ایمنی زیستی را در این بازدید همراهی مي‌كرد، اعضای هیات شامل رییس و جمعی از اعضای انجمن و اساتید و محققان زیست فناوری کشاورزی، طی سفر یک هفته‌يي خود به فیلیپین از بخش‌های مختلف موسسه بین‌ المللی تحقیقات برنج، موسسه ملی مولکولار بیولوژی فیلیپین و مزارع و گلخانه‌های گیاهان تراریخته مراکز مختلف بازدید کردند.
در جریان بازدیدها، مدیران و محققان این موسسات طی نشست‌های مشترک علمی به تشریح فعالیت‌هاي واحدهای مختلف تحقيقاتي و تازه‌‌ترین دستاوردها و پژوهش‌های در حال اجرای خود پرداخته و بر گسترش همکاری با اساتید و محققان ایرانی در حوزه‌‌های گوناگون تاکید کردند.
هیات ایرانی همچنین از سرویس بین‌ المللی کاربردهای زیست فناوری کشاورزی (ISAAA) و مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی فیلیپین بازدید کردند.
موزه بین‌‌المللی برنج از دیگر محل‌‌های مورد بازدید هیات علمی اعزامی انجمن ایمنی زیستی بود که در آن تاریخچه و سیر تحول شیوه‌‌های کشت برنج از گذشته‌های دور، انواع ابزار آلات، شیوه‌‌ها و سنن مرتبط با کشت و برداشت برنج در سراسر دنیا، انواع محصولات و فراورده‌های سنتی و مدرن تولیدی از گیاه برنج و جنبه‌‌های گوناگون کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی مرتبط با برنج در مناطق مختلف جهان به نمایش گذاشته شده است.
دكتر قره ياضي، رییس انجمن ملی ایمنی زیستی جمهوری اسلامی و رییس مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران در اين بازديد پيشنهاد داد با توجه به قدمت توليد برنج در كشور ايران غرفه‌اي به نام جمهوري اسلامي ايران در اين موزه ايجاد شود. اين پيشنهاد به شرط تامين هزينه‌هاي آن از سوي ايران، مورد استقبال قرار گرفت.
کد خبر:  91062715938
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.