انسان عامل انتقال کروناویروس جدید است.

همزمان با شناسایی دومین فرد مبتلا به کرونا ویروس جدید در فرانسه، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که راه انتقال این ویروس از طریق انسان به انسانی دیگر است. فرد دوم مبتلا شده به این ویروس هم اتاقی مرد ۶۵ ساله‌ای است که پس از سفر به دبی به این ویروس مبتلا و در …

همزمان با شناسایی دومین فرد مبتلا به کرونا ویروس جدید در فرانسه، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که راه انتقال این ویروس از طریق انسان به انسانی دیگر است. فرد دوم مبتلا شده به این ویروس هم اتاقی مرد ۶۵ ساله‌ای است که پس از سفر به دبی به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شده بود.

شرایط جسمانی دومین فرد مبتلا به این ویروس نیز وخیم گزارش شده است. دکتر بنوا گری، مسئول بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان شهر لیل می‌گوید: "این برای ما کاملا واضح است که این ویروس از طریق انسان به انسانی دیگر منتقل می‌شود و ممکن است این انتقال از طریق تمامی راه‌های تماس انسانی صورت گیرد. ما با ویروسی مواجه هستیم که در حال انتشار در سراسر دنیا است و با شناسایی آن می‌توانیم مانع از انتشار بیشتر آن شویم چراکه سرعت انتشار این ویروس بسیار کمتر است اما ابتلا به آن خطرناک تر است".

بر اساس گزارش‌ها، این ویروس که به نظر می‌رسد، جایگاه اولیه انتشار آن عربستان سعودی بوده، جان دو فرد دیگر را نیز در این کشور گرفته است. در آخرین بررسی‌ها در عربستان سعودی ۱۵ فرد مبتلا به کرونا ویروس جدید شناسایی شده‌اند که تاکنون یازده نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، تاکنون ۳۴ فرد مبتلا به کروناویروس جدید در سراسر جهان شناسایی شده اند و این ویروس عامل مرگ ۱۸ نفر بوده است.

ویروس جدید تا حد زیادی به ویروس سارس شباهت دارد و عامل عفونتی خطرناک در دستگاه تنفسی است که باعث از کار افتادن کلیه‌ها و اغلب منجر به مرگ می‌شود. این ویروس نخستین بار ماه سپتامبر سال گذشته میلادی در عربستان سعودی شناسایی شد و تاکنون عامل مرگ افرادی در عربستان سعودی، اردن، آلمان و بریتانیا بوده است.

منبعeuronews 2013

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.