تشخیص و درمان زودهنگام بیماری‌های صعب‌العلاج با فناوری نانو

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از شفاآنلاین- محققان و فناوران در عرصه پزشكي اين بار موفق به توليد داروهاي گياهی با استفاده از بيوتكنولوژی و نانو‎زيست‎فناوری شدند، كه برای توسعه تكنولوژی و توليد داروهای بيماري‎های صعب‎العلاج از آن استفاده می‎كنند. به گزارش شفا آنلاین، اهميت طب سنتی و در كل گياهان …

محققان و فناوران در عرصه پزشكي اين بار موفق به توليد داروهاي گياهی با استفاده از بيوتكنولوژی و نانوزيستفناوری شدند، كه برای توسعه تكنولوژی و توليد داروهای بيماريهای صعبالعلاج از آن استفاده میكنند.

به گزارش شفا آنلاین، اهميت طب سنتی و در كل گياهان دارويی در كشور پيشينهای بس طولانی دارد كه به طور حتم درمان از طريق آن كارآمدتر و با عوارض كمتر خواهد بود، از اين رو در راستاي توسعه تکنولوژی و تولید داروهای بیماریهای صعبالعلاج ، دانشمندان، پژوهشگران و مراکز علمی- تحقیقاتی داخلی و خارجی اقدام به تولید داروهایی در این حوزه کردهاند.

هدف این محققان پیدا کردن راه حلهایی برای درمان بیماریهای خاص و صعبالعلاج بوده ، که در این زمینه با توجه به پیشینه طولانیمدت طب سنتی در کشور توانستهایم به موفقیتهای پرشماری دست یابیم. محققان این بار در پی ایجاد بزرگترین و موفقترین شرکت ایرانی با توان نوآوری در تولید داروهای جدید گیاهی با قابلیتهای رقابتی در کلاس جهانی هستند.

دکتر سید حسامالدین مدنی فعال حوزه دانشبنیان در بخش دارو، با اشاره به اهميت گياهان دارويي در كشور گفت: با تولید دو داروی برگزیده ANGIPARS)، IMOD) محققان به درمان بیماری از طریق تولید گیاهان دارویی پرداختند.

مدنی با اشاره به عمده فعاليتهاي انجام شده در حوزه پزشكي گفت: اين شركت دانشبنيان علاوه بر تولید محصولات، در حوزه‌ تحقیق و توسعه و مطالعات بالینی نیز توانمندی‌های منحصر به فردی را دارا است و در فرآیند تبدیل ایده به محصول و تجاریسازی آن، موفقیت‌های زیادی را به دست آورده ‌است.

اين فعال حوزه فناوری در ادامه برخي از فعاليتهای انجام شده در حوزه پزشکی را برشمرد و افزود: از جمله كارهاي تحقيقاتي و توسعه انجام شده ميتوان به داروهای آیمود، آنژی‌پارس، سپتیمب، نوروتک، نانوبرن و سورهیل اشاره كرد. که دو داروی آیمود و آنژی‌پارس دارای ثبت پتنت بینالمللی هستند و در آستانه‌ ورود به بازار جهانی قرار دارند.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان "رز فارمد" در ادامه گفت: آنژی پارس داروی برگزيده با فناوري نوين درمان قطعي زخم ديابت است، که در بيش از 70 درصد مصرف كنندگان با ایجاد رضايت، بدون بروز عارضه جانبي و سازگاز با فيزيولوژي بدن به پروسه درمان میپردازد. این دارو منشاء کاملا گیاهی دارد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان IMOD را از دیگر داروهای تولیدی در عرصه پزشکی خواند و ادامه داد:‌ این دارو با قابلیت تنظیم کنندگی در سیستم بدن به خصوص در بیماران مبتلا به HIV به گونهای عمل میکند که بیماران بدون نیاز به بستری شدن به زندگی عادی خود بپردازند.

وي تولید محصولات جدید را در دستور کار اين شركت دانشبنيان خواند و افزود: در نظر داريم در آینده نزديك با توليد محصولات جديد وارد بازار دارویی شويم، و در اين زمينه در حوزه صادرات نيز فعاليتهايي را به انجام برسانيم.

مدنی با اشاره به وضعیت فعلی این شرکت در سطح بینالمللی گفت: در حال حاضر شرکت در حال فعالیت و ثبت داروها در کشورهای مختلف است و روند ثبت فرآورده‌های دارویی این شرکت در اتحادیه اروپا، روسیه، چین و چندین کشور دیگر در حال انجام است.

منبع: شفاآنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.