برخورد سیاسی با مسائل علمی کاری اشتباه در جامعه است

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از دانشجو- سید محمد میرمحمدی، استاندار یزد در همایش ملی «مهندسی ژنتیک در خدمت تولید غذای سالم و توسعه پایدار» که با حضور مسئولان کشوری و استانی در حوزه سلامت و تغذیه در سالن همایش‎های باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد، گفت: ما امروز باید نگاه به آینده و حال …


سید محمد میرمحمدی، استاندار یزد در همایش ملی «مهندسی ژنتیک در خدمت تولید غذای سالم و توسعه پایدار» که با حضور مسئولان کشوری و استانی در حوزه سلامت و تغذیه در سالن همایش‎های باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد، گفت: ما امروز باید نگاه به آینده و حال داشته باشیم و این یکی از رسالت‎های علمی و تحقیقاتی است که باید هدف آینده را ترسیم و مسیر آینده را پیمایش کنیم.

وی افزود: پیوند مبارک تراریخته و سلامت پیوند بسیار خوبی است که امروز آن را می‎بینیم که تولید کننده و تایید کننده ارتباط بسیار مناسبی پیدا کرده‎اند؛ که این بسیار مناسب است.

استاندار یزد گفت: خوشبختانه حلقه تکمیلی محصولات تراریخته همکاری دانشگاه‎های علوم پزشکی در این اتفاق است.

وی ادامه داد: ما می‎بینیم که امروز علم ژنتیک در دنیا در بسیاری از زمینه‎ها دستاوردهای ارزشمندی دارد که نه تنها در بخش محصولات کشاورزی و امنیت غذایی، بلکه در بهداشتی و درمانی نیز از این علم استفاده می‎کنیم.

وی افزود: به محصولات تراریخته به عنوان شمشیر دولبه نگاه می‎شود که این اصطلاح نامناسب است، زیرا محصولات تراریخته به صورت علمی است و افرادی که این را به کار می‎برند به دلیل آشنایی علمی با این محصولات است.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: ما در ارتباط با مسائل علمی نباید برخورد سیاسی داشته باشیم و اینکه بخواهد از جنبه‎های علمی بهره برداری سیاسی شود، این آفت در جامعه است و کسانی که واقعا از پیشرفت علم و دانش در وحشت هستند، مشکل دارند، زیرا زمانی که علمی بودن آن اثبات می‎شود، دلیلی برای نگرانی نیست.

میرمحمدی تصریح کرد: ما امروز باید شکر گذار خدا باشیم که به همت علما و پژوهشگران کشور درب های وسیع ژنتیک به سمت مردم در حال گشوده شدن است، زیرا دنیای ژنتیک بسیار گسترده است و پدیدهای حیات را در خود جای داده است.

میرمحمدی تصریح کرد: بهره برداری سیاسی از مقوله های علمی آفتی است که جامعه باید به هر صورت از آن دور شود و واقعا جریانات سیاسی نباید وارد مقولاتی شوند که بازوهای پیشرفت جامعه تلقی شود.

میرمحمدی بیان کرد: ما درخواست داریم که نقش موثر در ترغیب و تشویق مردم برای حضور حداکثری داشته باشید تا اینکار بسیار مهم انتخابات به خوبی رقم خورد و اقتدار ملی و پشتوانه نظام به نحوی متجلی شود؛ که دنیا چشم طمع به ملت و نظام ما نداشته باشد.

منبع: دانشجو

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.