رهبر انقلاب در جهان به ادبیات سازی و تولید مفاهیم جدید مشهور هستند/ شخصیت چند بعدی و متکثر مقام معظم رهبری شبیه به یک اعجاز الهی است

خبرگزاری میزان- مقدم فر گفت: مدیریت و نقش آفرینی بی‎ بدیل مقام معظم رهبری بود که توانست در تلاطم طوفان‎ها، کشتی انقلاب را به سلامت به ساحل نجات برساند. حمیدرضا مقدم‎فر مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری با اشاره به سالروز آغاز رهبری حضرت آیت‎الله خامنه‎ای به عنوان ولی فقیه و رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخاب به عنوان رهبری در روز پانزدهم خرداد، با بیان اینکه امام خمینی (ره) و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، جزو نادرترین شخصیت‎های پس از معصومین (ع) بودند اظهار داشت: امام خمینی (ره) موسس انقلاب بودند و در دهه اول انقلاب که نظام‎سازی در دستور کار بود، کشور درگیر هشت سال جنگ تحمیلی شد که امام راحل و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توانستند با موفقیت کشور را در آن مقطع اداره کنند. وی افزود: در دوران زعامت حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، فتنه‎ها بیشتر و پیچیده‎تر شدند و شرایط نسبت به گذشته در داخل سخت تر شد و این در حالی بود که ما از فضای تثبیت انقلاب و نظام‎سازی به سمت استقرار دولت و دولت‎سازی حرکت می‎کردیم. مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دوران رهبری مقام معظم رهبری از حیث شرایط شاید سخت‎ترین دوران در تاریخ باشد، عنوان کرد: این سخت بودن دوران به دلیل جنس دشمنی‎ها باید تفسیر شود؛ جنس دشمنی‎ها در دوران کنونی نرم و نیمه سخت است و شرایط بسیار پیچیده‎تر از گذشته شده و ما در این دوران از گذرگاه‎های پیچیده‎ای مثل فتنه 18 تیر سال 78 و فتنه 88 عبور کرده‎ایم. مقدم‎فر با اشاره به اینکه برخی از یاران امام راحل و …


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در گفت‌وگوی تفصیلی با میزان:

رهبر انقلاب در جهان به ادبیات سازی و تولید مفاهیم جدید مشهور هستند/ شخصیت چند بعدی و متکثر مقام معظم رهبری شبیه به یک اعجاز الهی است

مقدم فر گفت: مدیریت و نقش آفرینی بی‎ بدیل مقام معظم رهبری بود که توانست در تلاطم طوفان‎ها، کشتی انقلاب را به سلامت به ساحل نجات برساند.

حمیدرضا مقدم‎فر مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری با اشاره به سالروز آغاز رهبری حضرت آیت‎الله خامنه‎ای به عنوان ولی فقیه و رهبر انقلاب اسلامی پس از انتخاب به عنوان رهبری در روز پانزدهم خرداد، با بیان اینکه امام خمینی (ره) و حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، جزو نادرترین شخصیت‎های پس از معصومین (ع) بودند اظهار داشت: امام خمینی (ره) موسس انقلاب بودند و در دهه اول انقلاب که نظام‎سازی در دستور کار بود، کشور درگیر هشت سال جنگ تحمیلی شد که امام راحل و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توانستند با موفقیت کشور را در آن مقطع اداره کنند.


وی افزود: در دوران زعامت حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، فتنه‎ها بیشتر و پیچیده‎تر شدند و شرایط نسبت به گذشته در داخل سخت تر شد و این در حالی بود که ما از فضای تثبیت انقلاب و نظام‎سازی به سمت استقرار دولت و دولت‎سازی حرکت می‎کردیم.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دوران رهبری مقام معظم رهبری از حیث شرایط شاید سخت‎ترین دوران در تاریخ باشد، عنوان کرد: این سخت بودن دوران به دلیل جنس دشمنی‎ها باید تفسیر شود؛ جنس دشمنی‎ها در دوران کنونی نرم و نیمه سخت است و شرایط بسیار پیچیده‎تر از گذشته شده و ما در این دوران از گذرگاه‎های پیچیده‎ای مثل فتنه 18 تیر سال 78 و فتنه 88 عبور کرده‎ایم.


مقدم‎فر با اشاره به اینکه برخی از یاران امام راحل و بزرگان کشور پس از رحلت ایشان به انحراف رفتند و برخی نیز در مقابل نظام اسلامی قرار گرفتند تصریح کرد: این مدیریت و نقش‎آفرینی بی‎بدیل مقام معظم رهبری بود که توانست در تلاطم طوفان‎ها، کشتی انقلاب را به سلامت به ساحل نجات برساند.


وی در ادامه با بیان اینکه شخص حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، اصلی‎ترین و مهمترین نقش را در هدایت کشور در شرایط سخت گذشته داشته‎اند به ارائه برخی از ویژگی‎های برجسته ایشان که وی را به عنوان برترین رهبر جهان معرفی کرده است، پرداخت.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در ابتدا با اشاره به پیشرفت‎های خیره کننده علمی در کشورمان گفت: نقطه عزیمت تمام پیشرفت‎های علمی کشورمان در عرصه‎های گوناگون نظیر هسته‎ای، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، موشکی و صنایع نظامی، توصیه‎ها و هدایت‎های مستقیم مقام معظم رهبری بوده است.


مقدم‎فر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان ده کشور برتر در زمینه پیشرفت علمی شناخته می‎شود، افزود: نقش محوری مقام معظم رهبری در این عرصه را به هیچ وجه نمی‎توان نادیده گرفت.


وی در ادامه با بیان اینکه در سه دهه اخیر نه تنها جمهوری اسلامی ایران بلکه دنیا با پیشرفت فناوری اطلاعات روبرو بوده است گفت: هجمه‎های نرم افزاری به فرهنگ‎ها و آرمان‎های ملت‎ها به ویژه به فرهنگ‎ها و آرمان‎های نظام جمهوری اسلامی ایران، این سال‎ها بسیار گسترده‎تر از قبل شده و در این عرصه مدیاهای متعدد و زیادی برای آنکه نظام ما را از درون متلاشی کنند، بکارگیری شده‎اند که آخرین آن‎ها شبکه‎های اجتماعی بود که بعد از فتنه 88 به میدان آمد.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه تاکید کرد: در طوفان هجمه‎های فرهنگی شخص حضرت آیت‎الله خامنه‎ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند که توانستند معنویت را در جامعه حاکم کنند و مسیر جامعه را با هدایت‎های خودشان در ریل اصلی باقی نگه دارند.


مقدم‎فر ادامه داد: به عنوان نمونه زمانیکه احساس شد وضعیت اجتماعی کشور از حیث مسائلی مثل اعتیاد، حاشیه نشینی و … وضعیت مناسبی نیست، رهبر انقلاب بلافاصله و به فاصله شش ماه دو جلسه گذاشتند و تمام مسئولان و دستگاه‎های مختلف را برای مقابله با این تهدیدات هدایت کردند.


وی با بیان اینکه حضرت آیت‎الله خامنه‎ای در جهان به ادبیات‎سازی و تولید مفاهیم جدید مشهور هستند گفت: رهبران بزرگ دنیا این ویژگی را دارند که مفاهیمی را خلق می‎کنند تا جامعه به سمت آن‎ها برود و این ویژگی در مقام معظم رهبری به شکلی بی‎بدیل تبلور یافته است.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه افزود: “جنگ نرم و مقابله با جنگ نرم دشمن”، “نهضت نرم افزاری”، ” علوم انسانی اسلامی”، “اقتصاد مقاومتی” از جمله مفاهیمی هستند که توسط مقام معظم رهبری ادبیات‎سازی شده‎‎اند.


مقدم‎فر در ادامه با اشاره به شخصیت علمی و هنری مقام معظم رهبری گفت: درس خارج فقه مقام معظم رهبری در میان علما زبانزد است و این نشان دهنده جایگاه برجسته ایشان به لحاظ علمی است؛ همانگونه که در عرصه هنر و ادبیات نیز تمام کارشناسان و متخصصین، ایشان را تحسین می‎کنند و از تسلط بالای رهبری در زمینه هنر و ادبیات، متعجب می‎شوند.


وی در ادامه به نبوغ نظامی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حضرت آیت الله خامنه‎ای در جایگاه فرمانده کل قوا و به عنوان یک استراتژیست و فرمانده ارشد نظامی، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی را در اوج تخصص و کارشناسی هدایت می‎کنند و همانگونه که همگان می‎بینند، صنایع نظامی و اقتدار نیروهای مسلح ما علی‎رغم تحریم، امروز در اوج قرار دارد.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه در طی دوران زعامت مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی نه تنها به یک قدرت منطقه‎ای بلکه به یک قدرت جهانی تبدیل شده است عنوان کرد: پس از رسانه‎ای شدن نامه اوباما به مقام معظم رهبری، دیدیم که رئیس جمهور آمریکا خاضعانه از مقام معظم رهبری خواسته بود که در خصوص مسائل جهان با ایران مذاکره کند که این اتفاق ثابت می‎کند جمهوری اسلامی ایران دارای یک قدرت جهانی است.


مقدم‎فر ادامه داد: اقتدار کنونی کشورمان صرفا بدلیل توانمندی نظامی نیست، بلکه بخش زیادی از آن به دلیل قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی و نفوذ آن در میان ملت‎های جهان است.


وی با اشاره به نفوذ معنوی جمهوری اسلامی در یمن، سوریه، لبنان، بحرین و عراق گفت: تمام دنیا می‎داند که امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار دارد و یقینا دلیل اصلی این در اوج قرار داشتن، رهبری مدبرانه نظام جمهوری اسلامی بوده است؛ به عنوان نمونه تعابیر مختلف و با عظمت “ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه” از مقام معظم رهبری پس از دو بار دیدار با ایشان، از اقتدار حضرت آیت‎الله خامنه‎ای در رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.


مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: شخصیت چند بعدی و متکثر مقام معظم رهبری شبیه به یک اعجاز الهی است و باید خداوند متعال را به خاطر داشتن چنین رهبری شکرگزار باشیم.

منبع: میزان


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.