بحث محصولات تراریخته یکی از دغدغه‌های جدی دانش ژنتیک است

ایسنا – وزیر دادگستری با اشاره به توسعه بیش از پیش علم ژنتیک در کشور، گفت: بحث محصولات تراریخته یکی از موضوعات حوزه دانش ژنتیک است و این عرصه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حجت الاسلام و المسلمین”مصطفی پورمحمدی” درمراسم افتتاح چهارمین کنگره بین المللی حقوق پزشکی که با موضوع حقوق ژنتیکی به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به این که موضوع حقوق پزشکی با زندگی انسان ها سر و کار دارد، اظهار کرد: اصل زندگی حق حیاط است و مهمترین بخش حقوق دفاع از حق زندگی است. وی تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه این کنگره را نشانه پویایی جامعه علمی کشور در بحث ژنتیک دانست و بیان کرد: علم و رشته ژنتیک از جمله رشته های مهم و جدید است. پور محمدی تحولات در حوزه سلامت، غذا، تولید و بهداشت را از جمله ویژگی های دانش ژنتیک عنوان کرد و ادامه داد: دانش ژنتیک حرکت توسعه‌ای کشور در …


وزیر دادگستری در یزد:

بحث محصولات تراریخته یکی از دغدغه‌های جدی دانش ژنتیک است

ایسنا – وزیر دادگستری با اشاره به توسعه بیش از پیش علم ژنتیک در کشور، گفت: بحث محصولات تراریخته یکی از موضوعات حوزه دانش ژنتیک است و این عرصه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


حجت الاسلام و المسلمین”مصطفی پورمحمدی” درمراسم افتتاح چهارمین کنگره بین المللی حقوق پزشکی که با موضوع حقوق ژنتیکی به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به این که موضوع حقوق پزشکی با زندگی انسان ها سر و کار دارد، اظهار کرد: اصل زندگی حق حیاط است و مهمترین بخش حقوق دفاع از حق زندگی است.


وی تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه این کنگره را نشانه پویایی جامعه علمی کشور در بحث ژنتیک دانست و بیان کرد: علم و رشته ژنتیک از جمله رشته های مهم و جدید است.


پور محمدی تحولات در حوزه سلامت، غذا، تولید و بهداشت را از جمله ویژگی های دانش ژنتیک عنوان کرد و ادامه داد: دانش ژنتیک حرکت توسعه‌ای کشور در عرصه های مختلف تسریع می بخشد.


وزیر دادگستری با بیان این که در عصر امروز کشورهایی موفق تر هستند که از دانش های مختلف علمی بهره بیشتری برده باشند، اظهار کرد: ایران در بحث نانو به رتبه شش جهانی رسیده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تولید انبوه مناسبات جدیدی در مباحث اقتصادی، اجتماعی و حقوقی ایجاد کرده است.


این مقام مسئول با اشاره به این که بیش از 400 مقاله به دبیرخانه جشنواره رسیده است، گفت: بحث حقوق که مطرح می‌شود، ابتدا دانش‌ها، تحقیقات و رشته‌های دیگری باید فعال باشد تا پس از آن، حقوق بر آن مبتنی باشد و به آن بپردازد.


وزیر دادگستری با اشاره به این که انسان از بزرگراه علم می‌تواند به اهداف و قله‌های مطلوب خودش برسد، خاطرنشان کرد: امروز شاهد پرداختن به حوزه‌های جدید علمی هستیم و خوشبختانه کشور الان به رتبه ششم جهانی در زمینه تکنولوژی نانو دست پیدا کرده‌ایم.


وی نظام حقوقی در دوران صنعت را متفاوت از پیش صنعت دانست و بیان کرد: بحث محصولات تراریخته یکی از موضوعات حوزه دانش ژنتیک است و این عرصه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


وزیر دادگستری گفت: با اشاره به این که در ایران به رشته های علوم انسانی توجه ویژه ای صورت گرفته، تصریح کرد: علوم پایه با مواد، فیزیک و تحولات مادی سر و کار دارد ولی دنیای علوم انسانی به دلیل این که با روح و عوالم روحی انسان روبروست از پیچیدگی بیشتری برخوردار است.


وی خاطرنشان کرد: در صورتی که برای دنیای مادی و عالم تکوین که خدا همه ما را دعوت کرده روی آن کار کنیم، مطلوب الهی است و باید در این راستا به تلاش و کوشش بپردازیم.


پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: حقوق کودک یکی از موضوعات بسیار مهمی است که ایران به آن توجه ویژه‌ای دارد و چندین مرتبه هم جوایز و تقدیرنامه‌های جهانی از تلاش‌های ایران در زمینه رعایت حقوق کودک دریافت کرده‌ایم.

منبع: ایسنا


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.