جلسه دوجانبه مرجع ملی ایمنی زیستی ایران و هوندوراس

سمیرا کهک* – به دعوت هیات مذاکره کننده کشور هوندوراس در سیزدهمین اجلاس متعاهدین کنوانسیون تنوع زیستی، هشتمین اجلاس متعاهدین پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا و دومین اجلاس متعاهدین پروتکل ناگویا از مرجع ملی ایمنی زیستی کشورمان نشست مشترکی در حاشیه اجلاس یاد شده برگزار شد. در این نشست که با حضور دکتر بهزاد قره‌یاضی مرجع ملی ایمنی زیستی و سرپرست تیم اعزامی کشورمان، دکتر رسول زارع نماینده وزارت جهاد کشاورزی و …

 

جلسه دوجانبه مرجع ملی ایمنی زیستی ایران و هوندوراس

 

به دعوت هیات مذاکره کننده کشور هوندوراس در سیزدهمین اجلاس متعاهدین کنوانسیون تنوع زیستی، هشتمین اجلاس متعاهدین پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا و دومین اجلاس متعاهدین پروتکل ناگویا از مرجع ملی ایمنی زیستی کشورمان نشست مشترکی در حاشیه اجلاس یاد شده برگزار شد. در این نشست که با حضور دکتر بهزاد قره‌یاضی مرجع ملی ایمنی زیستی و سرپرست تیم اعزامی کشورمان، دکتر رسول زارع نماینده وزارت جهاد کشاورزی و دکتر اسکندر امیدی‌نیا نماینده ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، طرفین ضمن تاکید بر اشتراکات و دیدگاه‌های فنی و علمی بر ضرورت توسعه‌ی همکاری‌های علمی و هماهنگی هر چه بیشتر در مذاکرات تاکید کردند. هیات ایرانی ضمن تشکر از هوندوراس به خاطر حمایت دائم و مستمر از مواضع اعلامی توسط جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد آنچه در این اجلاس به تصویب می‌رسد گام بلند دیگری در مسیر حفاظت از تنوع زیستی و توسعه پایدار تلقی شده و این تلاش‌های بین‌المللی جهان برتری را برای آیندگان ساکن کره زمین ایجاد کند. یکی از ویژگی‌های مشترک دو تیم حضور متخصصین سطح بالا و دانشمندان و پژوهشگران در هر دو تیم مذاکره کننده بود.

 

گفتنی است سیزدهمین اجلاس متعاهدین کنوانسیون تنوع زیستی، هشتمین اجلاس متعاهدین پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا و دومین اجلاس متعاهدین پروتکل ناگویا از تاریخ 4 الی 17 دسامبر در شهر کنکون کشور مکزیک در حال برگزاری است و علاقمندان می‌توانند اخبار برگزاری این اجلاس‌ها را از مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی دنبال کنند.

 

*دبیر شورای مشورتی مرجع ملی ایمنی زیستی کشور و عضو هیات مدیره انجمن ایمنی زیستی ایران

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.