توجه به زیست فناوری میزان اشتغال در کشور را افزایش می‌دهد

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: توجه بیشتر به حوزه زیست فناوری کمک بزرگی به ایجاد اشتغال در کشور خواهد کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره فعالیت های اقتصادی مبتنی بر زیست فناوری در جهان اظهار کرد: گردش مالی حوزه زیست فناوری در دنیا 2 تریلیون دلار است و همین …


دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری:


توجه به زیست فناوری میزان اشتغال در کشور را افزایش می‌دهد


 دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: توجه بیشتر به حوزه زیست فناوری کمک بزرگی به ایجاد اشتغال در کشور خواهد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره فعالیت های اقتصادی مبتنی بر زیست فناوری در جهان اظهار کرد: گردش مالی حوزه زیست فناوری در دنیا 2 تریلیون دلار است و همین عدد نشان می دهد که این حوزه می تواند در توسعه اقتصادی کشورها موثر باشد.

وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده، شاخه زیست فناوری 22 میلیون شغل در جهان ایجاد کرده است و 9 درصد نیروی کار اتحادیه اروپا را نیز این حوزه تشکیل می دهد.

قانعی بیان کرد: در ایران حوزه زیست فناوری رشد کرده است اما برای جهش بیشتر و سرعت گرفتن این جهش علمی به کمک بیشتری نیاز داریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی بیان کرد: زیست فناوری برای ارتقای رتبه خود در دنیا نیاز به حمایت های مالی در این حوزه دارد.

به گفته قانعی، شان نظام جمهوری اسلامی ایران این است که مطابق دستور مقام معظم رهبری شتاب علمی در کشور حفظ شود و کسب رتبه 14 در دنیا با شرایط فعلی مطلوب است ولی حمایت مسوولین می تواند بستر مناسبی در حوزه زیست فناوری فراهم کند.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.