کارگاه بین المللی مهندسی ژنتیک و ویرایش ژنومی گیاه در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز به کار کرد

کارگاه تئوری و عملی مهندسی ژنتیک و ویرایش گیاهی ژنوم به همت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و با همکاری موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی لایبنیتز آلمان از امروز آغاز به کار کرد و به مدت سه روز در محل پژوهشکده در حال برگزاری خواهد بود.

مدرس این دوره که با استقبال اعضای هیات علمی، محققان و دانشجویان مراکز تحقیقاتی از روز شنبه در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز شده دکتر گوتز هنزل، استاد و رییس آزمایشگاه گروه بیولوژی گیاهی موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی لایبنیتز است.

طی سه روز برگزاری کارگاه روشهای مهندسی ژنتیک جو، انتقال ژن به جنین نارس جو با استفاده از تفنگ ژنی، غیرفعال کردن ژن دلخواه با روشهای ویرایش ژنومی و آنالیز های عملکردی …


 کارگاه بین المللی مهندسی ژنتیک و ویرایش ژنومی گیاه در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز به کار کردکارگاه تئوری و عملی مهندسی ژنتیک و ویرایش گیاهی ژنوم به همت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و با همکاری موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی لایبنیتز آلمان از امروز آغاز به کار کرد و  به مدت سه روز در محل پژوهشکده در حال برگزاری خواهد بود.


مدرس این دوره که با استقبال اعضای هیات علمی، محققان و دانشجویان مراکز تحقیقاتی از روز شنبه در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز شده دکتر گوتز هنزل، استاد و رییس آزمایشگاه گروه بیولوژی گیاهی موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی لایبنیتز است.

طی سه روز برگزاری کارگاه روشهای مهندسی ژنتیک جو، انتقال ژن به جنین نارس جو با استفاده از تفنگ ژنی، غیرفعال کردن ژن دلخواه با روشهای ویرایش ژنومی و آنالیز های عملکردی با میکروسکوپ فلوئورسنت در دو بخش نظری و عملی آموزش داده می شود.


دکتر هنزل، مسوول ایمنی زیستی و رییس آزمایشگاه گروه بیولوژی گیاهی موسسه IPK مقطع دکتری خود را در سال 1999 در رشته بیولوژی در دانشگاه Braunschweig به پایان برده است. عمده فعالیت های دکتر هنزل در کشت بافت و مهندسی ژنتیک جو، ، گندم و توتون و تولید غلات و توتون دابلد هاپلوئید است. وی در پروژه های تحقیقاتی خود برای مهندسی ژنتیک گیاهان مختلف از روش های تالن و کریسپر استفاده می کند. هنزل همچنین در زمینه کشاورزی مولکولی جهت تولید واکسن های نوترکیب و آنتی بادی ها در دانه جو، سیستم های بیانی مختص آندوسپرم، مطالعات توزیع و جذب آهن در گندم تراریخته و همچنین اثر متقابل گیاهان با عوامل بیماری زای قارچی و ویروسی نیز فعالیت دارد.

این دانشمند برجسته آلمانی ضمن عضویت در انجمن ها و مجامع علمی بین المللی به عنوان داور با بسیاری از مجلات معتبر بین المللی مانند Biotechnology Journal، BMC Plant Biology، Molecular Biology Reports، Molecular Breeding، Molecular Plant Pathology، The Plant Journal، Transgenic Research و … نیز همکاری دارد. همچنین ایشان دارای تالیفات متعددی در ژرنال های معتبر بین المللی مانند Cell و Plant Cell است.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.