دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی: زیست‌ فناوری بازار بزرگی در کشور دارد

دبیرستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: زیست‌فناوری در ایران از بازار بزرگی برخوردار است و قابلیت های خوبی در این زمینه در ایران وجود دارد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از ایرنا مصطفی قانعی گفت: یکی از مزیت‌های کشور، حوزه زیست‌فناوری است و ایران قابلیت‌های فراوانی در این حوزه دارد. در واقع حدود 15 هزار فارغ‌التحصیل رشته‌های زیستی در کشور داریم که در کشاورزی، صنعت و غیره فعالیت دارند.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که زیست‌فناوری در ایران از بازار بزرگی برخوردار است گفت: تمامی خرید این حوزه در بیمه و برای بیماران صعب‌العلاج استفاده می‌شود تا بیمار مشکل نداشته باشد و تولید داخل نیز به ثمر برسد.

وی افزود: در مجموع بازار، خریدار، تولید کننده، صندوق و حمایت با استفاده از نوآوری بخشی با یکدیگر در تعامل هستند و در عین حال باید راه‌های دیگر را نیز بیاموزیم.

وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان فرصتی است که به هیات علمی‌های دانشگاه‌ها داده شده است تا اساتید دانشجویان را مدیریت کرده و در راه هدف علمی صحیح گام بردارند.

قانعی گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب، با نشست‌های منطقه‌ای که بر اساس تقسیم بندی 10 گانه وزارت بهداشت در کشور در حال برگزاری است قدم‌های مناسبی در حوزه زیست فناوری برداشته شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.