دکتر خوش خلق سیما مشاور فناوری سازمان حفاظت محیط زیست شد

دکتر نیره اعظم خوش خلق سیما، رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، طی حکمی، از سوی دکتر عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مشاور فن آوری و بیوتکنولوژی این سازمان منصوب شد.

دکتر خوش خلق سیما، دانشیار و رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، دارای دکترای فیزیولوژی گیاهی از دانشگاه هیروشیمای ژاپن در سال 77 و صاحب بیش از 120 مقاله علمی در نشریات معتبر داخلی، بین المللی و سمینارهای داخلی و خارجی است. از سوابق وی می توان به عضو هیات علمی بخش فیزیولوژی مولکولی پژوهشکده بیوتکنولوی کشاورزی از سال 1378 تاکنون، معاون و قائم مقام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (1379 تا 1384)، قائم مقام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (1392 تا مهرماه 1394) مشاور معاون وزیر و رییس دبیرخانه های هیئت های ممیزه و امنای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (1392تا مهرماه 1394)، سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (از مهرماه 1394 تا آذرماه 1394) و رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، از آذرماه 1394 تاکنون اشاره کرد.

وی همچنین عضویت در شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده وزارت علوم، عضویت در شورای علمی جایزه زنان در علم و مسئولیت کمیته کشاورزی و صنایع غذایی را نیز در کارنامه خود دارد.

تقدیر از طرف معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه برای احداث ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور در سال 1395، تقدیر از سوی رئیس جمهور برای راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی منطقه شمال غرب و غرب کشور در سال 1383، تقدیر از رئیس مجلس شورای اسلامی برای مشارکت در راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در سال 1381، تقدیر از وزیر جهاد کشاورزی مهندس حجتی برای مشارکت در راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه مرکزی کشور در سال 1381 و تقدیر از معاون پژوهشی وزیر در سال 1382 از جمله دستاوردها و جوایز کسب شده توسط رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به شمار می رود.

گفتنی است عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در حکم دیگری، کیومرث کلانتری را به سمت مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران منصوب کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.