انتصاب دکتر خوش‌خلق سیما به ریاست دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی

برخی شنیده‌ها حاکی است دکتر خوش خلق سیما مشاور فناوری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، به عنوان رئیس دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی منصوب خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی، شنیده ها حاکی از ان است که دکتر کلانتری طی حکمی خانم دکتر خوش خلق سیما مشاور فناوری خود را به عنوان رئیس دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی منصوب می کند.

دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی برای اولین بار بر اساس مصوبه هییت وزیران در زمان ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی به تصویب رسید و ریاست و بنیانگذاری ان و همچنین مرجعیت ملی ایمنی زیستی با حکم وزیر جهاد کشاورزی برای دکتر بهزاد قره یاضی صادر شد. بعد از به روی کار آمدن دکتر احمدی نژاد و با بی کفایتی رئیس وقت پژوهشکده بیوتکنولوژی دبیرخانه شورای ملی ایمنی زیستی به سازمان حفاظت محیط زیست منتقل و ریاست ان به ترتیب بر عهده آقای جهانشاهی، آقای مرشدی و در نهایت آقی دکتر منتظمی صادر شد.

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران این انتصاب را به خانم دکتر خوش خلق سیما و دکتر عیسی کلانتری و جامعه علمی کشور تبریک گفته برای دکتر منتظمی ارزوی توفیق در سنگرهای دیگر مدیریتی را دارد. توصیه مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی کشاورزی ایران بهره گیری از خدمات علمی و توانمندی های مدیریتی دکتر منتظمی در مراتب شایسته سازمان حفاظت محیط زیست است.

دکتر خوش خلق سیما، دانشیار و رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، دارای دکترای فیزیولوژی گیاهی از دانشگاه هیروشیمای ژاپن در سال ۷۷ و صاحب بیش از ۱۲۰ مقاله علمی در نشریات معتبر داخلی، بین المللی و سمینارهای داخلی و خارجی است. از سوابق وی می توان به عضو هیات علمی بخش فیزیولوژی مولکولی پژوهشکده بیوتکنولوی کشاورزی از سال ۱۳۷۸ تاکنون، معاون و قائم مقام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴)، قائم مقام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (۱۳۹۲ تا مهرماه ۱۳۹۴) مشاور معاون وزیر و رییس دبیرخانه های هیئت های ممیزه و امنای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (۱۳۹۲تا مهرماه ۱۳۹۴)، سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی (از مهرماه ۱۳۹۴ تا آذرماه ۱۳۹۴) و رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، از آذرماه ۱۳۹۴ تاکنون اشاره کرد.

وی همچنین عضویت در شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده وزارت علوم، عضویت در شورای علمی جایزه زنان در علم و مسئولیت کمیته کشاورزی و صنایع غذایی را نیز در کارنامه خود دارد.

تقدیر از طرف معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه برای احداث ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور در سال ۱۳۹۵، تقدیر از سوی رئیس جمهور برای راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی منطقه شمال غرب و غرب کشور در سال ۱۳۸۳، تقدیر از رئیس مجلس شورای اسلامی برای مشارکت در راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در سال ۱۳۸۱، تقدیر از وزیر جهاد کشاورزی مهندس حجتی برای مشارکت در راه اندازی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه مرکزی کشور در سال ۱۳۸۱ و تقدیر از معاون پژوهشی وزیر در سال ۱۳۸۲ از جمله دستاوردها و جوایز کسب شده توسط رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به شمار می رود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این طی حکمی نیره اعظم خوش خلق سیما را به عنوان مشاور فن‌آوری و بیوتکنولوژی خود در سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.