در بیوتکنولوژی کشاورزی با دنیا رقابت داریم

دکتر خوش‌خلق سیما رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: تلاش های فزاینده و بهره مندی از آخرین پیشرفت های علمی و در پژوهشگاه موجب شده در بسیاری از حوزه های تحقیقاتی با دنیا رقابت داشته باشیم.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، امروز ۳۰ آبان نشست صمیمانه ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با دانشجویان دکتری پژوهش محور با بیان اینکه نباید بگذاریم فاصله علمی و تحقیقاتی ما با دنیا زیاد شود، تصریح کرد: تلاش های فزاینده و بهره مندی از آخرین پیشرفت های علمی و تحقیقاتی که از جمله برنامه های اصلی ما در پژوهشگاه است، موجب شده در بسیاری از حوزه های تحقیقاتی در زمینه بیوتکنولوژی کشاورزی با دنیا رقابت می‌کنیم.

دکتر نیراعظم خوش خلق سیما در این نشست اظهار داشت: شما دانشجویان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دارایی و شناسنامه این پژوهشگاه هستید و به همین دلیل وظیفه خود می دانیم که بر روی تربیت نیروهای متخصصی مانند شما سرمایه گذاری کنیم و اینها هزینه محسوب نمی شود.

خوش خلق سیما با اشاره به اینکه صرفه جویی در آموزه های ما توصیه شده، گفت: در عین حال، این صرفه جویی نباید موجب ایجاد محدودیت برای توسعه علمی دانشجویان شود به همین دلیل ما تا حد امکان، محدودیت های موجود بر سر راه توسعه علمی دانشجویان دکتری پژوهش محور را کاهش داده ایم.

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با بیان این توصیه به دانشجویان که از کنار موضوعات ساده نگذرید، خطاب به آنها تاکید کرد: شما دانشجویان دکتری پژوهش محور در این پژوهشگاه از بهترین دانشجویان موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور هستید و در روند ارتقای پژوهشکده به پژوهشگاه تاثیرگذار بودید و در آینده نیز خواهید بود اما نباید به این موضوع بسنده کنید و باید آخرین و پیشرفته ترین علوم و دستاوردهای بیوتکنولوژی کشاورزی را در دانشگاه های معتبر دنیا فرابگیرید.

خوش خلق سیما ضمن تاکید بر تقویت زبان انگلیسی به عنوان زبان علم به دانشجویان، خاطرنشان کرد: یقینا بهره مندی از ظرفیت های دانشجویان نخبه و آموزش دیده در آینده در راستای ارتقای کمی و کیفی اعضای هیات علمی پژوهشگاه مدنظر خواهد بود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد علاوه بر حمایت های علمی و تحقیقاتی در سال های گذشته، در آینده، امکان حمایت های مادی بیشتر از دانشجویان دکتری پژوهش محور در پژوهشگاه میسر شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. پژوهش محور می گوید

    دوره هاي پژوهش محور که هم اکنون تنها در مقطع دکتري صورت مي گيرد حل مسئله موجود در کشور است اين نيازها مي تواند مربوط به حال، آينده نزديک يا آينده دور باشد.

  2. دانشجوی دکترا می گوید

    امیدوارم مسئولین مربوطه با برطرف کردن دغدغه های دانشجویان به پیشرفت و تعالی کشور کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.