وزیر جهاد کشاورزی: حمایت دولت از محصولات ارگانیک در قالب سیاستگذاری و نظارت

وزیر کشاورزی گفت: حضور عملیاتی در فرایندها، کار دولت نیست و باید در سیاستگذاری‌ها و حمایت عمومی و نظارت در حوزه محصولات ارگانیک حضور داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی در دومین نشست شورای راهبری توسعه کشاورزی ارگانیک با حضور معاونین و مسئولان سازمان‌های وابسته در وزارت جهاد کشاورزی گفت: اساس تولید محصولات ارگانیک اقتصادی است و دولت با برندسازی و نظام نظارت کارآمد می‌تواند در اعتمادسازی در تولید محصولات ارگانیک کمک کند.

وی با تاکید بر ضرورت تهیه نظام پایش تولید محصولات ارگانیک در کشور افزود: با فرهنگ‌سازی مناسب و ایجاد اعتماد می‌توان از هرگونه تقلب‌ جلوگیری کرد.

حجتی تصریح کرد: حضور عملیاتی و فیزیکی در فرایندها، کار دولت نیست و دولت باید در سیاستگذاری‌ها و حمایت عمومی و نظارت بر چگونگی پایش محصولات ارگانیک حضور داشته باشد.

وی با تاکید بر یکپارچکی تولید محصولات ارگانیک در سطح ملی افزود: نظارت بر انسجام، یکپارچگی و رعایت استانداردهای لازم در نظام‌های تولید، عرضه و مصرف تولید محصولات ارگانیک در کشور بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است که باید با همکاری و مشارکت مردم این نظام‌ها به طور مستمر و دقیق انجام گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به گستردگی و بالا بودن ظرفیت عرصه‌های مرتعی در کشور گفت: بستر لازم برای افزایش ظرفیت تولید محصولات ارگانیک در عرصه‌های مرتعی طبیعی کشور فراهم است به طوری که تاحدودی تولید گیاهان دارویی در عرصه‌های مرتعی کشور منطبق با تعاریف تولیدات ارگانیک می‌باشد.

وی در عین حال افزود: با الگوگیری از پیشتازان تولید محصولات ارگانیک در اروپا و با اعمال سیاستگذاری‌های مناسب می‌توانیم زمینه حمایت بیشتر از تولید کنندگان و افزایش ظرفیت تولید محصولات ارگانیک را فراهم کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.