کشاورزان پاکستانی خواهان کشت ذرت تراریخته هستند!

ترجمه و تنظیم: آرزو متقی، عضو انجمن ایمنی زیستی-
هفته گذشته، اتحادیه کشاورزان پاکستانی خواستار تصویب کشت قانونی ذرت تراریخته (که امروزه در سراسر جهان با موفقیت کشت می‌شود) در پاکستان شدند.

هفته گذشته، اتحادیه کشاورزان پاکستانی خواستار تصویب کشت قانونی ذرت تراریخته (که امروزه در سراسر جهان با موفقیت کشت می‌شود) در پاکستان شدند.
این خواسته در جلسه‌ای که با حضور کشاورزان ساهیوال، اوکارا، پاکپاتان، داپالپور و جیچاواتنی و نماینده شرکت مونسانتو و نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد، مطرح شد.
در طی این نشست که در ساهیوال برگزار شد، نماینده مونسانتو به سوالات کشاورزان و رسانه‌ها در خصوص بیوتکنولوژی و بذر ذرت تراریخته این شرکت با نام تجاریVT Double Pro پاسخ داد.
ذرت تراریخته یاد شده با تولید پروتئینی خاص قادر است در مقابل آفات حشره‌ای مقاومت کرده و کشاورز بی نیاز از مصرف سموم و آفت کش‌ها شود. همچنین میزان افت محصول به دلیل وجود علف‌های هرز قابل کنترل خواهد بود.
به گفته نماینده مونسانتو، مراحل کشت مزرعه‌ای این محصول در پاکستان با موفقیت انجام شده و برای کشت این محصول در مقیاس وسیع، تنها به مجوز رسمی دولت نیاز است.
گفتنی است پاکستان با کشت بیش از 6/2 میلیون هکتار پنبه تراریخته مقاوم به آفات حشر‌ای رتبه هشتم بزرگترین کشورهای تولید کننده محصولات تراریخته در جهان و رتبه اول منطقه را از آن خود کرده است. ایران برای تحقق اهداف مندرج در سند چشم انداز نظام در افق 1404 (و کسب رتبه اول علمی منطقه) باید حدود 3 میلیون هکتار از اراضی خود را به کشت محصولات تراریخته اختصاص دهد.

ترجمه و تنظیم: آرزو متقی، عضو انجمن ایمنی زیستی

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.