ممنوعیت کشت تراریخته در اروپا و امریکا دروغی بیش نیست!

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از موج- مناقشه موافقان و مخالفان کشت تراریخته در داخل کشور، هنوز ادامه دارد و این در حالی است که دانه‎های وارداتی به کشور، از این نوع هستند. رییس مرکزاطلاعات بیوتکنولوژی در ارتباط با تولید محصولات تراریخته گفت: متاسفانه در ارتباط با محصولات تراریخته دروغ‎هایی در سطح جامعه …

 

مناقشه موافقان و مخالفان کشت تراریخته در داخل کشور، هنوز ادامه دارد و این در حالی است که دانه‎های وارداتی به کشور، از این نوع هستند.

رییس مرکزاطلاعات بیوتکنولوژی در ارتباط با تولید محصولات تراریخته گفت: متاسفانه در ارتباط با محصولات تراریخته دروغ‎هایی در سطح جامعه منتشر می‎شود که لازم است منبع چنین شایعاتی از طریق دستگاه‎های قضایی، پیگیری شوند. زیرا انتشار آن‎ها به معنای تشویش اذهان عمومی است.

به گزارش خبرگزاری موج: بهزاد قره‎یاضی افزود: مخالفان کشت تراریخته، دچار یک ناآگاهی هستند که برخی از آن‎ها ناخواسته و برخی دیگر عمدی است که بیشتر به منافع اقتصادی مربوط می‎شود. زیرا برنامه وارداتی خیلی‎ها به هم می خورد. گذشته از این‎ها یک حالت فناوری‎ستیزی در افراد مذکور وجود دارد و درست شبیه همان‎هایی هستند که زمان ورود بلندگو به ایران، ادعا می‎کردند که این وسیله، بوق شیطان است!

قره‎یاضی با طرح این پرسش که اگر مخالفان، نگران سلامت جامعه هستند، چرا مقابل واردات این محصولات نمی‎ایستند، عنوان کرد: اکنون بیشتر دانه‎هایی که به کشور وارد می‎شود، از برزیل، آرژانتین، امریکا و کاناداست که البته نزدیک به 100درصد کشت دانه‎ها در این کشورها از نوع تراریخته است. یا در مورد سموم، هیچ اعتراضی از طرف خانم ابتکار (رییس سازمان محیط زیست و مخالف کشت تراریخته) منتشر نمی‎شود. در حالی که مصرف بیش از حد این نهاده خطرهای بسیاری را برای سلامت جامعه رقم می‎زند.

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی ادامه داد: سایتی به نام «گرین پیس» که وابسته به رژیم صهیونیستی است، اطلاعات غلطی راجع به تراریخته منتشر می کند و همین سایت، منبع و مرجع مخالفان شده است. این درحالی است که صدها هزار مقاله علمی درباره مزایای این محصولات از طرف متخصصان فن، وجود دارد.

وی معتقد است که ممنوعیت کشت تراریخته در اروپا و امریکا دروغی بیش نیست.

قره یاضی در پایان از مخالفان خواست تا مدارک علمی در این زمینه ارائه دهند و بیش از این دروغ را در جامعه منتشر نکنند

منبع: موج
.

 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.