رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران:

ریشه‌کنی فقر با استفاده صحیح از ذخایر ژنتیکی

سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی، رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با صدور پیامی به مناسبت روز ملی “ذخایر ژنتیکی و زیستی” گفت: استفاده صحیح از ذخایر ژنتیکی می‌­تواند چهره فقر و گرسنگی را از این کشو بزداید.

سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی، رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران با صدور پیامی به مناسبت روز ملی “ذخایر ژنتیکی و زیستی” صادر کرد.

در این پیام آمده است: گرامیداشت روزی از ایام سال به نام “ذخایر ژنتیکی و زیستی” در کشور جمهوری اسلامی ایران را می­توان بعنوان نخستین گام فرهنگی برای حفاظت و بهره­برداری صحیح از این نعمات ارزشمند الهی دانست. حرکات فرهنگی و اجتماعی مردم برای حفاظت این ذخایر کمک شایانی در جهت رونق اقتصادی و امنیت سلامت و غذایی کشور برای نسل فعلی و آیندگان خواهد بود.

رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران افزوده است: شرایط اقلیمی متنوع کشور ما به گونه ­ای است که باعث تنوع زیستی بالا در گیاهان، جانوران و میکروارگانیسم­ها شده است و این یک سرمایه عظیم ملی است که در صورت استفاده صحیح می­توان قاطعانه چهره فقر و گرسنگی را از این کشو زدود.

در انتهای این پیام آمده است: امید است تا با همیاری همه اقشار در حفظ و حراست از این گنجینه­ های ارزشمند کشورمان کوشا بوده و برغنای آن‌ها بیفزاییم. این مرکز به عنوان یک بخش خدمتگزار در حوزه ذخایر ژنتیکی افتخار آن را دارد که طی ده سال گذشته توانسته است هسته­ ی مرکزی برای جمع آوری، شناسایی، حفاظت و تکثیر این ذخایر را فراهم سازد. از خداوند متعال خواستار توفیق در حفاظت از این گنجینه ارزشمند هستیم.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.