ضرورت نگاه علمی به محصولات تراریخته

رییس سازمان حفاظت محیط زیست: بزرگترین خطر تحریم‌ها، برای منابع آبی کشور است

دکتر کلانتری درباره محصولات تراریخته گفت: محصولات تراریخته با انتقال ژنی که شناخته شده است تولید می شوند. این موضوع هیچ ارتباطی به تنوع زیستی ندارد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز بر تولید این محصولات نظارت می‌کند. وی همچنین با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر محیط زیست ایران گفت: معتقدم بزرگترین خطر تحریم‌ها برای منابع آبی کشور است.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به نقل از ایلنا، دکتر کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست، درباره محصولات تراریخته گفت: محصولات تراریخته با انتقال ژنی که شناخته شده است تولید می شود.

وی تصریح کرد: برای تولید محصولات تراریخته ژن شناخته‌ شده‌ای را به یک موجود دیگری منتقل می‌کنند و این موضوع هیچ ارتباطی به تنوع زیستی ندارد و ما نیز در سازمان حفاظت محیط زیست بر تولید محصولات تراریخته نظارت می‌کنیم.

دکتر کلانتری همچنین با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر محیط زیست ایران گفت: معتقدم بزرگترین خطر تحریم‌ها برای منابع آبی کشور است، چرا که تقاضا برای منابع آبی جدید قطعا بیشتر خواهد شد و به بهانه اینکه تحریم هستیم و نمی‌توانیم واردات داشته باشیم، منابع آبی باقی‌مانده را نیز برای تولید بیشتر مصرف می‌کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست ادامه داد: در حقیقت تحریم‌ها باعث افزایش تولید داخل خواهد شد به طور مثال ممکن است؛ فروش نفت تحت تاثیر تحریم قرار بگیرد و درآمدهای ارز‌ی‌ محدود شود و از آن طرف سیاست‌‌ها مبتنی بر تولید بیشتر باشد. بنابراین مصرف بیشتر منابع آبی می‌تواند، مهمترین تاثیر تحریم‌ها بر کشور باشد. 

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.