عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در فهرست دانشمندان برتر

دکتر قاسم حسینی سالکده، معاون پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در فهرست دانشمندان برتر پایگاه استنادی تامسون رویترز در زمره یک درصد اول دانشمندان پراستناد جهان در حوزه بیولوژی و بیوشیمی معرفی شد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، از بین دانشمندان برتر جهانی ایران در تازه ترین فهرست طلایه داران علم تنها سه نفر از پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از وزارت علوم و بهداشت حضور دارند که دکتر حسینی سالکده از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه موضوعی بیولوژی و بیوشیمی در این فهرست ثبت شده است…

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، از بین دانشمندان برتر جهانی ایران در تازه ترین فهرست طلایه داران علم تنها سه نفر از پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از وزارت علوم و بهداشت  حضور دارند که دکتر حسینی سالکده از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در حوزه موضوعی بیولوژی و بیوشیمی در این فهرست ثبت شده است.

مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم مرجعیت علمی است که  براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران تعیین می شود. ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده هستند. هر چقدر تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.

گفتنی است دکتر قاسم حسینی سالکده در سال 1381 پس از دریافت مدرک دکتری ژنتیک و بیوتکنولوژی از موسسه بین المللی برنج فیلیپین همکاری خود را با پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی آغاز کرد.

وی تحقیقات خود را بر روی کشف ژن ها و مکانیسم های درگیر در تنش های زیستی زنده و غیرزنده متمرکز کرده است. بیان پروتئین های مهم در سیستم های پروکاریوتی و یوکاریوتی از دیگر زمینه های تحقیقاتی دکتر حسینی است. کار بر روی تولید محصولات تراریخته متحمل به تنش‌های غیر زیستی همچون خشکی و کم آبی از پروژه‌های در دست اجرای این دانشمند کشورمان است.

وی معاون سازمان پروتئوم کشاورزی آسیا اقیانوسیه (AOAPO) ، عضو شورای مرکزی AOHUPO ، HUPO و رئیس پروژه پروتئوم کروموزوم Y است. از فعالیت های ملی وی می توان به تاسیس انجمن پروتئومیکس ایران در سال 1383 اشاره کرد.

دکتر حسینی سالکده به عنوان عضو هیئت تحریریه با مجلاتی از جمله: Nature Scientific Reports˛ Journal of Proteome Research ˛Proteome science  Proteomics ˛ Frontiers in plant science  همکاری دارد. انتشار بیش از 150 مقاله علمی در مجلات بین المللی از جمله فعالیت های علمی دکتر حسینی  است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.