سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی “دکتر مصطفی مطلبی” استاد تمام گروه زیست‌فناوری مولکولی گیاهی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را به سرپرستی این پژوهشگاه منصوب کرد.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی، در حکم دکتر منصور غلامی استاد تمام گروه زیست‌فناوری مولکولی گیاهی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را به سمت سرپرستی این پژوهشگاه منصوب کرد.

در این حکم خطاب به دکتر مصطفی مطلبی آمده است: “با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی و بر اساس پیشنهاد معاون پژوهش و فناوری، به موجب این حکم به سمت سرپرستی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با توکل به خداوند سبحان مأموریت‌ها و وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب دولت تدبیر و امید و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های مؤثر به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرائی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن پژوهشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.”

پیش از این دکتر محمدرضا زمانی، مسئولیت ریاست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری را برعهده داشت. دکتر زمانی هفته گذشته با حکم وزیر علوم به سمت سرپرستی دانشگاه پیام نور منصوب شد.

پژوهشگاه ملي مهندسی ژنتيك و زيست فناوری به عنوان يك موسسه پژوهشی و به منظور انجام تحقيقات علمی – صنعتی و بويژه كاربردی ، براساس مصوبه ي ۶۶/۳/۳۰ شوراي گسترش آموزش عالی تاسيس گرديد تا در جهت نيل به اهدافي چون تحقيقات در زمينه هاي مختلف علوم زيستی ، پزشكی ،‌ كشاورزی ، دارويی و بيوتكنولوژی گام بردارد و آموزش و تربيت متخصصان و محققان دانشگاههاي كشور را به عهده گيرد. در حال حاضر ، بيش از ۲۰۰ نفر در بخش هاي مختلف پژوهشي ، اداري و خدماتي این پژوهشگاه فعاليت مي كنند . علاوه بر اين ، بسیاری از متخصصان و پژوهشگران ساير دانشگاهها و مراكز آموزشي و تحقيقاتي داخل و خارج از كشور ،  از طريق انجام طرح هاي تحقيقاتي مشترك و برگزاري دوره هاي آموزشي با پژوهشگاه همكاري مي كنند.

دکتر مصطفی مطلبی متولد سال ۱۳۳۸، فارغ‌التحصیل رشته ژنتیک مولکولی از دانشگاه بیرمنگهام انگلستان و استاد پایه ۳۶ پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری است. وی دارای بیش از ۲۰۰ مقاله علمی پژوهشی و حضور در کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی ملی و بین‌المللی در حوزه زیست‌فناوری و ژنتیک است. وی عضو انجمن‌های علمی بیوتکنولوژی، ژنتیک و زیست‌شناسی ایران است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.