وزارت بهداشت: سلامت محصولات تراریخته را تضمین می‌کنیم

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: سلامت برنج ها و محصولات تراریخته ای که از مجراهای قانونی وارد کشور شده و زیر نظر این سازمان ترخیص می شود را تضمین می کنیم و مردم هیچ نگرانی از مصرف آنها نداشته باشند.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی به نقل از ایرنا، دکتر کیانوش جهانپور روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران کاشان بیان کرد: سلامت برنج ها و محصولات تراریخته ای که از مجراهای قانونی وارد کشور شده و زیر نظر این سازمان ترخیص می شود را تضمین می کنیم و مردم هیچ نگرانی از مصرف آنها نداشته باشند.

سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ادامه داد: آنچه از سوی سازمان غذا و دارو و به طور کلی سازمان‌های نظارتی در مورد برنج‌های وارداتی عنوان می‌شود، تنها شامل برنج‌هایی است که از مبادی رسمی وارد کشور شدند. 

وی افزود: آنچه که ممکن است از مبادی غیررسمی و یا به صورت قاچاق وارد بازار شده باشد، به طور قطع زیر نظر نهادهای نظارتی نبوده و از این رو احتمال هر گونه تقلب یا مشکل می تواند در آنها وجود داشته باشد. 

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: همه امکانات به کار گرفته شده تا از سال آینده برچسب اصالت کالا بر روی همه بسته‌های برنج‌های وارداتی الصاق شود تا خریداران بتوانند کالاهای قاچاق را از محصولات مجازی که از مبادی رسمی و زیر نظارت این سازمان وارد می شوند، تشخیص دهند. 

او بیان کرد: هم اکنون در زمینه مبارزه با قاچاق محصولات و کالاهای سلامت محور از کالاهای آرایشی و بهداشتی گرفته تا غذا و دارو می توان ادعا کرد که در کشور هیچ خلاء قانونی وجود ندارد و استفاده از برچسب اصالت کالا و فرهنگ‌سازی برای آگاه ‌سازی مردم در مورد استفاده از کالاهای حاوی این نشان نیز موجب می شود تا در آینده با مشکلات کمتری در حوزه سلامت روبه رو شویم. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. اعتماد می گوید

    مخالفان تراریخته با دروغ پراکنی و جعل اخبار در صدد بی اعتماد کردن مردم به مراجع مسئول تعیین سلامت محصولات تراریخته هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.