مزایای زیست‌فناوری کشاورزی در آرژانتین / تولید گندم تراریخته متحمل به خشکی / افزایش ۱۵ تا ۱۰۰ درصدی عملکرد محصول

آرژانتین در حال صدور مجوز برای محصولات تراریخته جدیدی مانند گندم، نیشکر، ذرت و سویای متحمل به خشکی است که در کشت آزمایشی بین ۱۵ تا ۱۰۰ درصد عملکرد را افزایش داده است.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی، در آرژانتین سه محصول عمده زراعی که از نوع تراریخته است شامل سویا با ۱۸٫۷ میلیون هکتار، ذرت با ۴٫۷۴ میلیون هکتار و پنبه با ۳۸۰ هزار هکتار می‌شود. به این ترتیب محصولات تراریخته با سطح زیر کشت ۲۳٫۸۲ میلیون هکتار و پذیرش ۹۷ درصدی از سوی کشاورزان آرژانتینی در سال ۲۰۱۶ مواجه بودند (ISAAA, 2016). بنابراین نوع غیر تراریخته این سه محصول در آرژانتین تقریبا یافت نمی‌شود.

بر اساس آخرین گزارش شورای توسعه بیوتکنولوژی آرژانتین، تولید سویای تراریخته موجب شده است تولید دانه سویا در این کشور از ۱۱ میلیون تن در سال ۱۹۹۷ به ۵۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۴ افزایش یابد. همچنین سطح زیر کشت این محصول از ۶ میلیون هکتار به ۱۸ میلیون هکتار در مدت مشابه افزایش یافت. بنابراین با وجود افزایش سه برابری سطح زیر کشت تولید این محصول ۴٫۸ برابر افزایش داشته که نشان می‌دهد کشت سویای تراریخته ۳۰ درصد عملکرد بیشتری را نسبت به سویای غیر تراریخته نصیب کشاورزان آرژانتینی کرده است (Trigo, 2016).

سویای تراریخته همچنین امکان کشت بدون خاک ورزی (شخم) و کشت سویا بلافاصله پس از برداشت گندم را فراهم کرد که این امر یکی از دلایل افزایش سطح زیر کشت بوده است. از سال ۲۰۰۹ صد درصد سویای تولیدی در این کشور از نوع تراریخته است. کشت سویا در سال‌های ۱۹۹۶ـ۱۹۷۱ حدود ۳٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد در حالی که با بهره‌مندی از ارقام سویای تراریخته این رشد در دوره ۲۰۱۵ـ۱۹۹۶ به ۹٫۴ درصد در سال افزایش یافت (Trigo, 2016). 

نمودار: افزایش سطح زیر کشت واقعی سویا در مقایسه با افزایش سطح زیر کشت بالقوه در صورتی که سویای تراریخته کشت نشده بود (میلیون هکتار)

مطالعات نشان می‌دهد بهره مندی از زیست فناوری کشاورزی برای این کشور حدود ۲ میلیون شغل جدید و ۱۲۷ میلیارد دلار درامد ناخالص نصیب این کشور کرده است که ۶۶ درصد آن سهم کشاورزان بوده است (Trigo, 2016).

آرژانتین در حال صدور مجوز برای محصولات جدیدی مانند نیشکر و سویای متحمل به خشکی، نیشکر مقاوم به آفت، نیشکر مقاوم به علف کش، سیب زمینی مقاوم به ویروس، گلرنگ و یک نوع چمن مقاوم به علف کش است. پیش بینی شده است معرفی نیشکر تراریخته سطح زیر کشت این محصول را در این کشور از ۳۵۰ هزار هکتار کنونی به ۵ میلیون هکتار افزایش دهد. محققان آرژانتینی توانسته اند ژن مقاومت به خشکی را از آفتاب گردان به گندم، سویا و ذرت منتقل کنند. آزمایش ارقام جدید تراریخته متحمل به خشکی در مناطق مختلف این کشور افزایش عملکرد بین ۱۵ تا ۱۰۰ درصد را نشان داده است (Mergen & Yankelevich, 2016).

 

منابع

۱٫     ISAAA (2016). Global Status of Commercialized Biotech/GM Crops: 2016. ISAAA Brief No. 52.

۲٫     Trigo, Eduardo J. (2016). ‘Twenty Years of Genetically Modified Crops in Argentine Agriculture’. ArgenBio (Argantine Council for Information and Development of Biotechnology), November 2016.

۳٫     Mergen, David J. And Andrea Yankelevich (2016). Argentina – Annual Biotechnology Report, USDA Global Agricultural Information Network, 12/23/2016.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.