دیناروند: سلامت محصولات تراریخته کاملاً محرز است

رئیس سازمان غذا و دارو در نشست تخصصی ایمنی زیستی با اشاره به مجوزهای صادره درباره محصولات تراریخته گفت: همه مواد غذایی مورد تأیید وزارت بهداشت کاملا سالم هستند.

به گزارش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، دکتر دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو که در نشست تخصصی ایمنی زیستی، به همت کمیته ایمنی زیستی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در محل معاونت غذا و دارو سخن می‎گفت با اشاره به اینکه همه مواد غذایی مورد تأیید وزارت بهداشت کاملا سالم هستند گفت: قوانین ما برای کنترل سلامت این مواد به این شکل هستند که اگر پس از آزمایشات انجام شده معلوم شود که نمونه مورد نظر تراریخته است، صادرکننده کالا موظف به ارائه رخداد (event) خواهد بود، تا برای ما مسجل شود که این محصول قبلا به ثبت رسیده و امکان بررسی آن وجود داشته باشد.

وی افزود: سطح استاندارد الزامات بررسی سلامت محصولات تراریخته در وزارت بهداشت در حد خیلی خوب است و در تلاش هستیم که آنها را به عالی‎ترین سطح ارتقا دهیم.

دیناروند تأکید کرد واردات محصولات تراریخته به شکل کاملا قانونی صورت می‎گیرد و ضروری است که هرگونه اظهار نظر در مورد این محصولات از جانب متولیان امر از جمله سازمان محیط زیست بر مبنای مستندات علمی باشد.

این سخنان در پی اظهارات دکتر مظاهری، نماینده سازمان محیط زیست در این نشست و معاون پژوهشی این سازمان بیان شد که بدون هیچ استناد علمی از دسترسی مردم به محصولات تراریخته اظهار نگرانی کرد.

شایان ذکر است نشست تخصصی ایمنی زیستی با شرکت نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان حفاظت محیط زیست، اتاق تهاتر ایمنی زیستی و مرجع ملی ایمنی زیستی در حال برگزاری است.

خانم دکتر آنجلا لوزان، رئیس گروه ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست مولداوی و نماینده سازمان ملل مهمان ویژه این نشست است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.